«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Yaratıcı PS5 Tasarımı

Yaratıcı PS5 Tasarımı

PS5
Hayal gücünü, sızıntıları ve beklentileri bir araya getiren yeni bir PS5 konsepti paylaşıldı. VR4Player tarafından tasarlanan konsept, kullanıcıya konsol için şimdiye kadar ortaya konulanlardan çok farklı bir bakış açısı sunuyor.
.

Sony, bugüne kadar PS5 konsolunun teknik özelliklerini ve DualSense adlı yeni oyun kolunu açığa çıkarsa da, konsolun tasarımı hakkında henüz resmi bir bilgi gelmedi. Haliyle hayranlar kendi önerilerini ve hayal güçlerini birleştirerek benzersiz konseptler tasrlamaya, oluşturmaya başladı.

.

VR4Player tarafından YouTube’da paylaşılan yeni bir tasarım, DualSense oyun koluyla uyumlu, oldukça şık görünen bir PS5 konsepti ortaya koyuyor. Tasarımcılar, DualSense gibi ağırlıklı olarak beyaz renkli olarak tasarladıkları konsept için Spider-Man versiyonu dahil olmak üzere farklı renk seçenekleri de sunuyor.

.

Aşırı Gerçekçi PS5 Konsepti :

.

ps5

.

Bu PS5 konseptini diğerlerinden farklı kılan nokta, büyük ölçüde benzersiz olan tasarımı. Çoğu konsol konsepti, geliştirici kitinden ilham alan dikdörtgen şeklinde tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Ancak VR4Player’ın tasarımı, yan taraflarda genişleyen ve ön tarafta kıvrımlı bir konseptle karşımıza çıkıyor. Siyah renkli vurgulara ve mavi LED aydınlatmaya sahip olan beyaz tasarım, DualSense koluyla da eşleşiyor.

.

Üst kısımdaki soğutma kapağı en önemli detaylardan biri olarak göze çarpıyor. PS5 konseptinin orta paneli çıkarılabiliyor ve altında led aydınlatmalı büyük bir fan yer alıyor. Böylece konsolun soğutma sistemi açığa çıkmış oluyor.

.

ps5

.

VR4Player’ın PS5 konsepti aynı zamanda yeni Dualsense kontrol cihazını da içeriyor ve PSVR gözlüğünü yeniden tasarlıyor. Sony, PS5 ile birlikte yeni nesil PSVR’ın gelmeyeceğini söylese de, konsepti yapanlar takımı bozmak istemiyor gibi görünüyor.

.

Aradığınız beyaz bir konsol değilse, tamamen siyah görünüme sahip olan bir seçenek de var. Diğer yandan Spider-Man‘e özel kırmızı bir versiyon ve tasarımda sunuluyor. Sony, geçmişte konsollarına oyunlara özel tasarımlar getirmişti ve yeni nesil konsolda da bir sonraki Marvel’s Spider-Man oyunu için özel bir tasarım görebiliriz.

.

ps5

.

7 Mayıs’taki özel bir canlı yayın etkinliği ile Xbox Series X oyunlarına ilk kez bakacağız ve Sony tarafından da yakında benzer bir hamle gelebilir. İki konsolun da bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni nesil konsollar kullanıcıya ; hızlı yükleme süreleri, 8K desteği ve ışın izleme gibi geliştirmeler sunacak.

.

İşte O Video :

.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Facebook’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *