Teknoloji Haberleri

Yerli Dezenfektan BOREL’in 1 ve 5 Litrelik Boyları Satışa Sunuldu

Yerli ve milli bor katkılı dezenfektan BOREL’in üretimi tüm hızıyla devam ediyor. Fabrikalarda litrelik boylarda üretilen dezenfektanlar, raflardaki yerini almış durumda.
.
.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen yerli ve milli bor katkılı dezenfektan BOREL‘in, 1 ve 5 litrelik boyutları da artık piyasaya sunuldu.

.

Litrelik Borel’ler Satışa Sunuldu:

.

borel

.

BOREL, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının liderliğinde, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) tarafından Ar-Ge sürecini tamamladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla seri üretime geçti. Kısa sürede tüm Türkiye’ye ulaşan küçük boyutlardaki BOREL’e litrelik şişeler de eklendi.

.

Günde ortalama 200 bin küçük şişede dezenfektan üreten BOREL’de büyük şişeler için gelen talebi karşılayacak üretim kapasitesi bulunuyor. Ürünün litrelik boyutlarıyla kişisel kullanımın dışında büyük ölçekli işletmelere, kurumlara ve insan trafiğinin fazla olduğu noktalarda hijyen sorununa çözüm üretmek hedefleniyor.

.

borel

.

Borun antibakteriyel özelliğiyle eldeki mikrop ve bakterilerle mücadele eden BOREL dezenfektan, içeriğinde bulunan bor, etil alkol, gliserin, aloe vera, çay ağacı yağı ve lavantayla elleri nemlendiriyor ve dermatolojik problemlere neden olmuyor.

.

Yoğun mesai yapan BOREL çalışanları, maske, tulum ve eldiven kullanıyor. Tesislere tedbirler kapsamında dışarıdan kimse alınmıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Instagram’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: