Blizzard, geçen ay Diablo II’nin uzun süredir dedikodusu yapılan remaster’ını resmen açıkladığında, şirket orijinaline sadık kalacağına söz verdi. Bu nedeni ise çok az sürpriz gerektiğini, böylece Diablo II o Remaster ile kaydedilmiş oyun verileri gibi orijinal olacak ayrıca çalışma ile uyumlu içeriğe sahipti.

.

Diablo II: Resurrected, orijinal oyunun kaydetme dosyalarını yüklemenize izin verecek

.

IGN Middle East ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Diablo II yapımcısı Matthew Cederquist, remaster üzerinde çalışırken eski kayıt dosyalarının işe yarayıp yaramayacağını merak ettiklerini söyledi. Cederquist, ekibin “tamam, bu şimdiye kadarki en iyi özellik” diye düşündüğünü belirterek, “Bir nevi onu içeri soktuk ve işe yaradı” dedi.

.

Bunun anlamı, orijinal Diablo II’nin oyuncularının, elbette eski kayıtlı oyun dosyalarına sahip olduklarını varsayarak, muhtemelen yıllar önce bıraktıkları yerden geri dönebilecekleri anlamına geliyor.

.

.

Ben şahsen 2004’ten beri Diablo II oynamadım ancak dikkat çekici bir şekilde, kaydedilen oyun dosyalarım 16 yıldan fazla yedeklemeden kurtuldu. Eski Amazon karakterimle ilgili tek başına merak, remake’ye bakmam için yeterli neden olabilir.

.

Diablo II: Resurrected , 4K grafik desteği, 7.1 surround ses ve diğer yaşam kalitesi iyileştirmeleriyle bu yılın ilerleyen zamanlarında gelmesi planlanıyor. İlgilenen taraflar 39.99 $ ‘a şimdi ön sipariş verebilir veya teknik alfa testine katılmak için kaydolabilir.

.