«
PS5-660x396

Dbrand, Sony’yi PlayStation 5 oyun konsolu için özel parçalar yaptıkları için onları dava etmeye cesaretlendirdi. Bu cesaret, Dbrand’ın, söz konusu parçaları (görünüşe göre) satmak için yasal olacak kadar farklı kılan, her zaman çok az özelleştirilmiş parçaları nedeniyle Sony adına yasal işlem yapmaktan korkmadığını gösteriyor. Bu sürüm, Dbrand’ın son haftalarda benzer ürünlerle ilgili benzer bir vakaya aşina olduğunu (ve satıştan çıkarıldığını) gösteriyor.

Ocak 2021’de, özel bir siyah PS5, üretildikten sonra satışa sunulacağı önerisiyle ortaya çıktı . PS5’in yaratıcıları, bir grup PS5 birimi satın almayı, kutuları açmayı ve söz konusu konsolları özel parçalarla yeniden takmayı planladı. Özel parçalar, temelde PS5’in orijinal dış kabuğunun kalıplanmış yinelemeleriydi, siyah olarak yeniden döküldü… veya basitçe siyah boya ile kaplandı.

Özel siyah Dbrand PS5 parçaları Sony'yi dava etmeye cesaret ediyor

Burada Dbrand ile, fazladan yol kat ettikleri anlaşılıyor. Sony PlayStation 5 için, PS5 deneyiminin belirli bitlerine benzer bir 3B doku tasarımına sahip kalkanlar oluşturdular, SADECE dava açılamayacak kadar değiştirdiler.

Sony PlayStation 5 kontrol cihazınıza yakından bakarsanız, klasik PlayStation düğme şekillerinden oluşan bir desen görürsünüz. Konsol için bu yeni kalkan setiyle Dbrand, “klasik PlayStation düğme şekillerinde tanıdık ama yasal olarak farklı bir kıyamet dönüşü” dedikleri şeyi sundu.

Özel siyah Dbrand PS5 parçaları Sony'yi dava etmeye cesaret ediyor

Bu makalenin yayınlanmaya başlandığı noktada, Dbrand üç parça “dalga” satmış görünüyor. Buna şubatta 1. dalga nakliyesi, 2 Mart’ta, 3 Nisan’da sevkiyat dahildir. Bir sonraki “dalga” 2021 Mayıs’ında gönderilecek.

Dbrand, “mat siyah” PlayStation 5 kalkan parçalarını (onlara “Darkplates” diyoruz) ve bir mikrofiber bezi yaklaşık 49 USD’ye satıyor. Kullanıcılar ayrıca konsolun orta bölümü için çeşitli vahşi renklerde ve duvar dışı desenlerde yaklaşık 12 ABD Doları karşılığında bir kaplama satın alabilirler.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *