Teknoloji Haberleri

DJI Mavic Air 2: Uçağınızı yükseltmek için beş neden

Çok sayıda sızıntının ardından, DJI resmi olarak yeni Mavic Air 2 drone’yu tamamladı ve bir dizi yeni özellik ve yetenek getiren güncellenmiş bir model ortaya koydu. Yeni model, orijinal Mavic Air drone’nun piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki buçuk yıl sonra geliyor, ancak bazı kullanıcılar yükseltme konusunda tereddüt ediyor. DJI, müşterilerine beş temel nokta da dahil olmak üzere yeni modeli satın almak için çeşitli nedenler sunuyor.

DJI, Mavic Air 2’nin Mavic dizisindeki 8K video özelliklerine ek olarak 120Mbps’de 4K / 60fps video kaydına sahip ilk drone olduğunu ve orijinal Mavic Air modelinden daha yüksek bir kalite seviyesi sunduğunu öne sürüyor. Dengeleme için mekanik üç eksenli bir gimbal kullanılarak droneya bağlanan kamera, 12 megapiksel ve 48 megapiksel görüntüleri de yakalayabilir.

Quad Bayer 1/2 inç sensör, DJI’nın yazılımı ile birlikte HDR video kaydı, 1080p / 240fps’de kayıt yapan 8x Ağır Çekim video seçeneği ve 1080p / 120fps’de kayıt yapan 4x Ağır Çekim video seçeneği sunar. Özellikleri arasında, kar, mavi gökyüzü ve gün batımı gibi sahnenin ait olduğu kategoriyi tanımlayabilen Sahne Tanıma, ayrıca çok sayıda düşük ışıklı görüntüyü tek, daha az gürültülü bir son görüntüde birleştiren Hyperlight vardır.

Yükseltilmiş Zeka

Yeni kamera özelliklerine ek olarak DJI Mavic Air 2, ActiveTrack 3.0, Point of Internet 3.0 ve Spotlight 2.0 kullanımı da dahil olmak üzere akıllı özelliklerine genel bir yükseltme sunuyor. Bunlarla Mavic Air 2, en son teknoloji, yeni haritalama teknolojisi ve daha iyi engellerden kaçınma ve konu takibi ile uçuş algoritmaları sayesinde konuları otomatik olarak takip edebiliyor.

Ayrıca, drone, otomatik konu izleme uçuş yollarındayken daha iyi yüzey tanıma özelliğine sahip ve DJI’nın dinamik konu izleme olarak adlandırdığı şeyi sağlıyor. Akıllı özellikleri yuvarlamak, aynı şekilde, konuyu çerçeve içinde kilitlemek için bir özellik olan şirketin profesyonel dronları ile sınırlı bir şey olan Spotlight 2.0’ın eklenmesidir.

Yeni Güvenlik Özellikleri

Güvenlik, özellikle teknoloji daha popüler hale geldiğinden, drone operasyonunun önemli bir unsuru olmaya devam ediyor. DJI, Mavic Air 2’yi, drone’nun diğer nesnelerle çarpışmalardan kaçınmasını sağlayan Gelişmiş Pilot Yardım Sistemi (APAS) 3.0 kullanımı da dahil olmak üzere yeni güvenlik özelliklerine sahip olacak şekilde yükselttiğini söylüyor. Bu özellik, 3D haritalamayı kullanır ve DJI’ye göre, ‘oldukça karmaşık’ ortamlarda bile daha akışkan hareketler ve daha yumuşak geçişler sunar.

Bu sisteme katılmak, dronun arka ve ön kısımlarına engel sensörleri, bir şeye çok yaklaştıklarında pilotlara verilen uyarılar, uçağın inişine yönelik yardımcı ışıklar ve iniş sensörleri, yüksek trafiği önleyebilen GEO geofencing teknolojisi. ve yüksek riskli bölgeler ve ‘zor ışıklandırma’ özelliğine sahip durumlara otomatik olarak inme yeteneği. Bunun ötesinde, Mavic Air 2, ürün hattında, diğer uçakların yakında ne zaman olduğunu tespit eden ve bir çarpışmayı önlemek için pilotu uyaran AirSense teknolojisine sahip ilk şirkettir.

Artırılmış Performans

Beklendiği gibi, Mavic Air 2 orijinal modele kıyasla daha iyi bir performansa sahip – DJI, bu elektronik dronun içine yeni elektronik hız kontrol cihazları, motorlar, yeni bir aerodinamik tasarım ve “ gelişmiş ” pil teknolojisi dediği bir dizi yeni özellik içeriyor .

DJI, yükseltilmiş OcuSync 2.0 teknolojisinin kullanılmasının Mavic Air 2’nin 6,2 mil’e kadar mesafelerden sabit yüksek çözünürlüklü video beslemeleri sunmasını sağladığını söylüyor. Bu teknoloji ile, drone 2.4GHz ve 5.8GHz frekanslarını kullanabilir; en iyi sinyal gücüne sahip olana bağlı olarak ikisi arasında otomatik olarak geçiş yapma yeteneğine sahiptir. Bu, video beslemesini aksatacak istenmeyen sinyalleri dışarıda tutmak için parazit önleyici teknoloji tarafından tamamlanır.

8K Hiperps

Mavic Air 2’nin sunduğu bir başka ilginç özellik, dronun fiziksel hareketlerini içeren bir zaman atlama özelliği olan Hyperlapse. Bu model, dört farklı uçuş modu seçeneğini destekleyen 8K çözünürlükte Hyperlapse sunar: CourseLock, Free motion, WayPoints ve Circle. Bu modlar, belirli sinematik çekimler için önceden programlanmış uçuş manevraları olan QuickShots’a katılır.

Sarmak

Bunlar, Mavic Air 2’yi önceki Mavic Air modeline göre sağlam bir yükseltme seçeneği haline getiren birçok yeni özellikten bazıları. DJI, drone, denetleyici, pil ve kabloları içeren bir kit için 799 USD’den başlayan yeni model için ön siparişleri kabul ediyor.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: