«
ram-1500-bev-pickup-4

Ram, Ford’un F-150 Lighting’ini ve Chevrolet’in yaklaşmakta olan Silverado EV’sini almak için bir EV kamyonu inşa edeceğini açıklayarak elektrikli pikap partisine katılıyor . Otomobil üreticisi, pikaplarını ve minibüslerini kurumsal ana şirket Stellantis’in elektrik beklentilerine uygun hale getirme çabasının bir parçası olarak 2024 yılında ürün yelpazesine bir Ram 1500 BEV ekleyecek.

Ford, Chevy ve diğerlerinin ondan önce keşfettiği gibi, elektrikli aktarma organları ile pikap sahiplerinin araçlarına oldukça muhafazakar bir yaklaşım arasında denge kurmanın doğasında var olan bir zorluk var. Yine de, Ram’ın CEO’su Mike Koval, “Elektrifikasyonun müşterilerimize borçlu olduğumuz çözüm seçimini sınırlaması için hiçbir neden yok” diyor.

Koval, cevabın, elektrikli pikapların neden bu kadar anlamlı olduğuna dair mesajla erken başlamak olduğunu söylüyor. Ford ve Chevy’nin Tesla, Rivian ve diğerleriyle birlikte konuştuğunu gördüğümüz gibi, bir EV aktarma organlarının anlık torku, ayrıca yerleşik güç ve genel olarak daha düşük sahip olma maliyeti gibi özellikler, kamyon gelenekçilerinin dikkate almamış olabileceği faktörlerdir. .

Elektrikli pikap partisine bir Ram 1500 BEV katılıyor

Ram 1500 BEV ile ilgili ayrıntılar yetersiz, ancak Ram 150 kW’a kadar DC hızlı şarj, “gelişmiş otomasyon” ve “tavizsiz yetenek” desteğinden bahsediyor. Dinamik menzil haritalama, akıllı şarj, araç ön koşullandırma ve akıllı telefon kontrollü diğer özellikler ve “akıllı depolama çözümleri” gibi özellikler olacak.

Konsept grafikleri kesinlikle mevcut Ram 1500’den daha fütürist bir tasarım öneriyor, ancak elbette otomobil üreticisinin gerçekte ne düşündüğünü görmemize daha çok zaman var. Ram 1500 BEV üretimi hazır olduğunda, Ram Ford’un kitabından bir yaprak alıp içten yanmalı toplayıcının stiline oldukça yakın olabilir.

Bu sadece estetiği daha az zorlayıcı hale getirmek için bir strateji değil, aynı zamanda benimsemeyi kolaylaştıran bir stratejidir. Ford, F-150 Lightning’in avantajlarından birinin, normal F-150 için halihazırda mevcut olan birçok aksesuar ve eklentiyle uyumlu olması olduğunu belirtti. Bu, yeni sahipler için geçişle ilgili maliyeti azaltmaya yardımcı olacaktır.

Daha geniş anlamda Ram, 2025 yılına kadar pikaplar, minibüsler ve SUV’ları içeren segmentlerinin “çoğunda” tamamen elektrikli bir seçeneğe sahip olmayı umuyor. Bu arada, tüm bu segmentlerde tam bir elektrikli model portföyü yakında gelecek. 2030’dan sonra, otomobil üreticisi diyor.

Boşluğu kapatmaya yardımcı olmak, Ram’ın “REPB” veya “Range Electric Paradigma Breaker” dediği şey olacaktır. Otomobil üreticisi biraz belirsiz bir şekilde bunun “BEV’lerin tüm sürüş özelliklerini gerçek dünya menzili ve esnekliği ile destekleyeceğini” söylüyor. Ford’un F-150 PowerBoost Hybrid ile iyi etki yaptığını gördüğümüz bir tür plug-in hibrid gibi görünüyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *