«
2021-mercedes-maybach-s-class-1
Başlıktada yazan bu bahsi geçen araç Yeni Mercedes-Benz-Maybach S-Serisi, En nihayetinde ülkemizde de satışa çıkarıldı. Bu bahsi geçen Mercedes-Benz-Maybach S-Serisi isimli aracın fiyatı ise, tüm okurlarımızın tahmin edebileceği gibi cep yakan ve durum böyle olunca bizleri üzen türden.
Açık konuşmak gerekirse fiyatı göz önünde bulundurulduğu zaman belki de birçoğumuzun sadece hayalinde sahip olabillceği bu yeni Mercedes-Benz-Maybach S-Serisi’nin tanıtımı Autoshow 2021 Türkiye’de gerçekleşmiştir. S-Serisi’ne göre bakıldığında, aks aralığı 18 cm daha uzun olan Maybach S-Serisi, çift renk uygulamalı kendine özgün tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor ve kendisinden oldukça söz ettirebilme ihtimali var gibi duruyor.

Farkı Yine Belli! Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Artık Türkiye’de

Bu bahsettiğimiz araç modelinin adı olan ‘MAYBACH’in ızgaranın krom olan çerçevesinde yer almakta olan yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nin krom kaplamalı dikey sütunları olan radyatör ızgarası ise araca bakıldığında dış tasarımda en çok dikkat çeken ve gözünüze çarpanlardan bir tanesidir. Diğer S-Serisi modelleriyle kıyaslama yapacak olur isek bu bahsettiğimiz araç olan yeni Maybach’in kapıları diğerlerine göre daha büyük ve geniş demek mümkün. C sütununda bulunan sabit bir üçgen pencerenin de yer aldığı yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’ni dikkat çekici yapan bir çok özellik olduğunun söyledik. Tüm bu bahsettiğimiz özelliklerin dışında dikkat çeken bir diğer bahsi geçen araçta bulununan özellik ise elektrikli arka kapılarla donatılabiliyor olma imkanı sunması.

Güvenli ve Konforlu

Yazımızda ismi sıklıkla geçe Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nin arkasına eklenen bir özellikten bahsettik. Bu özellk ise kullanıcının çok fazla sayıda olmasına rağmen isteğini de algılayabilen MBUX İç Mekan Yardımcısı eklenebilme imkanı sunmasıdır. Bu sistem sayesinde artık, aracın kullanıcısının vücut dilini, el hareketlerini ve bakış yönünü analiz edebilcektir ve bu sayede otomatik araç fonksiyonlarında şoförü asiste ederek kullanıcılarına daha konforlu ve daha güvenli bir olculuk imkanı sunacaktır. Yine tüm bu özelliklerin dışında olarak, bu kaliteli ve bayağı bir sevilecek gibi duran yeni serinin, tavan ki döşemesinde yer alan 3D lazer kameralar vesilesi ile arka koltukta oturmakta olan yolcuların jest ve hareketlerini de aynı zamanda kaydedilebilme imkanı sunar. Bunu sizlere daha anlaşılır bir şekle getirmek için örnek göstermek gerekir ise; Arka koltujta oturan bir yolcu var ve kısa yada uzun fark etmez bir yola çıkıyorsunuz. BU yolculuğa başlamadan önce arka koltukta oturan kullanıcının el hareketlerinden emniyet kemerine uzanmak istediğini tespit eden MBUX İç Mekan Yardımcısı sistemi sayesinde, uzanılmak istenen tarafta bulunan otomatik emniyet kemeri uzatma fonksiyonunu aktive ediyor. Bu özellik sayesinde çoğu kişinin işerli kolaylaşacaktır ve belkide bu aracın kullanıcıları bu gibi özellikler sayesinde aracın yüksek konforunu hissedebilceklerdir.

Farkı Yine Belli! Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Artık Türkiye’de

Araçtan inme ile alakalı olarak da bir uyarı sisteminin fonksiyonunu çok daha fazla gelişmiştir. Bahsi geçen araç olan bu yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, arka koltukta oturmakta olan yolcunun araçtan inmek isteği varsa bu isteğini anlayabiliyor ve tehlike arz eden bir durum fark edecek olursa araç kullanıcısını veya yolcuyu sesli ve görsel bir şekilde ikaz ediyor. Bu özellik sayesinde de araçta bulunan konfor kadar her manada bu aracın kullanıcısına güvenli bir sürüş vaad ettiğini düşünüyoruz. 

Farkı Yine Belli! Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Artık Türkiye’de

arka koltukta oturarak yolculuk etmeyi sevenleri daha da mutlu edecek bir haberimiz daha var. BU bahsi geçen araçta arka koltuk güvenliğinin üzerine eskiye göre çok daha fazla dikkat edilmiştir. Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nde, yaşanabilme ihtimali olan şiddetli bir önden çarpma olabilmesi durumunda standart donanımda olarak gelen arka hava yastığı, emniyet kemeri takılı olan arka koltuk yolcularının baş ve boynundaki olabilcek olan stres seviyelerinin azalması gibi bir imkan sunuyor. Tabi bunun için emniyet kemerinizin takılı olması gerekmektedir. Bu sayede araç içince yer alan yolcuların ağır darbe alma olasılığı normale kıyasla daha da azalıyor. Bir yenilik olarak ise bu bahsi geçen seri olan Maybach S-Serisi arka yolcuları da güvenlik dışında konfor özelliğide sunuyor, artık otomatik emniyet kemeri uzatma özelliğinden arka koltukta oturan yolcular da yararlanabilecekler.

Farkı Yine Belli! Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi Artık Türkiye’de

Aracın Fiyatı

Gelelim hepimzin yazıyı okurken merak ettiği en önemli konu olan bu bahsettiğimiz aracın fiyatına. Tüm herkesin yazının başından beri bu soruyu merak ettiğini ve biz bu özelliklerden bahsettikçe bu aklınızda ki sorunun merakının daha da arttığını tahmin edebiliyoruz. Ama artık bu merakınızı giderecek kısma gelmiş bulunmaktayız ve şimdi sizlere aracın fiyatından bahsedeceğiz. Bu bahsettiğimiz aracın fiyatı özellik ve donanımlarından anlaşılacağı üzre ve en başta da belirttiğimiz gibi epey bir pahalıdır. Bu bashi geçen Yeni Mercedes Maybach S-Serisi isimli aracın fiyatı 6.038.300 TL.  Bu fiyatın aracın anahtar teslim fiyatı olarak belirlenmiştir, yan bu meblağlardan başlayan fiyatlardan bu bahsi geçen araç satışa sunulacaktır.  Peki ya sizler bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz?  Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *