«
indir (61)

Perşembe günü itibariyle 188,5 milyar dolarlık net serveti ile dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk için tebrikler .

Perşembe günü, SpaceX ve Tesla CEO’su , muazzam serveti ile ne yapacağı konusunda önerilere, özellikle de “gerçekten bir fark yaratan para bağışlama yollarına” açık olduğunu tweetledi .

Bu yüzden Musk’ın parasını insanlığın ve gezegenin iyileştirilmesi için nasıl harcanacağına dair bazı fikirler ürettik, her ihtimale karşı okuması ihtimaline karşı. Ve dürüst olmak gerekirse, bu fikirlerin hiçbiri, bir zamanlar uzaya bir spor araba fırlatan bir multi-milyarder için çok tuhaf değil .

1: Amerika Birleşik Devletleri’nde Açlığı Bitirin

Ne yazık ki Alman hükümeti, The Guardian’a göre Ekim ayında dünya açlığını sona erdirmenin maliyetini hesapladı ve 330 milyar dolar ile Musk’ın elinden gelenin biraz dışında. Ancak ABD’de açlığı sona erdirmek, yaklaşık 25 milyar dolarlık doğrudan ödemeler ve sosyal güvenlik ağlarına yapılan yatırımlarla önemli ölçüde daha ucuz olacaktır .

Musk’ın kişisel serveti yalnızca salgın sırasında 160 milyar dolardan fazla arttığından , bu onun için kovadaki bir düşüş!

2: Bir Milyon Kişiyi Mars’a Taşıyın

Musk’ın kendi 2019 tahminine göre , Mars’taki yeni hayatlarına tek yön bilet için yolculara 100.000 ila 500.000 ABD Doları arasında bir maliyet olacak.

Tabii ki, maliyetin buradaki tek faktör olduğunu ve tüm lojistik ve tıbbi zorlukların aşıldığını varsayarsak, Musk artık 377.000 yolcu (bilet başına 500.000 $) ve 1.885.000 yolcu (bilet başına 100.000 $) arasında bir yere kişisel olarak sponsor olabilir. Kızıl Gezegendeki yeni evleri.

3: Her Amerikan Devlet Koleji Öğrencisinin Ücretini Öde

Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan en son verilere göre , ABD’deki devlet üniversiteleri ve diğer orta öğretim sonrası kurumlar 2017-2018 öğretim yılında 81,3 milyar dolar öğrenim ve ücret topladı.

O zamandan bu yana bu sayı büyük olasılıkla artmış olsa da, zarfın arkası hesaplamamız, Musk’ın bir kıpır kıpır oda ile halihazırda bir devlet üniversitesinde bulunan her Amerikalı öğrenci için yaklaşık iki yıllık eğitim alabileceğini gösteriyor. Ya da belki sadece bir yıl. Her iki durumda da güzel bir jest olur.

4: Neredeyse 5 Milyon Gaz Yakıcısını Yoldan Çıkarın

Temiz ulaşımın nihai amacını gerçekleştirmek için, doğrudan gazla çalışan arabaları sokaktan çekmekten daha iyi bir yol var mı? Bir popu yaklaşık 37.990 $ olan Elon Musk, artık 4,96 milyondan fazla 2021 Tesla Model 3 satın almayı ve bunları karşılayamayanlara doğrudan vermeyi karşılayabilir. Elbette, Musk’ın bir tür CEO indirimi almadığını varsaymak bile.

5: Çalışan Bir Denizaltı İnşa Et

Umarım bu kendi kendini açıklayıcıdır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *