Google ‘Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Doodle Yayınladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google ‘Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Doodle Yayınladı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya Kadınlar Günü

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir doodle hazırladı. Hazırlanan doodle, kadınların günlük hayat içinde başarılarını ve farklı alanlarda kadın öncüleri vurgulayan bir animasyon ile beraber  yayınlandı. Animasyonda sanatçıdan bilim insanına, politikacıdan hukukçuya kadar birçok farklı meslek kolunda yer alan kadınlara yer verildi.

.

1975’te Birleşmiş Milletler tarafından tanınan ve her yıl 8 Mart’ta kutlanan ‘Dünya Kadınlar Günü‘, insan haklarının temel alınmasıyla kadınların siyasi, sosyal, ekonomik vb. bütün konularda başarılarının kutlanmasını amaçlıyor. Ayrıca, kadınların sosyal hayatta yaşadığı zorlukları hatırlatması için bugüne özel çalışmalar yapılıyor.

.Dünya Kadınlar Günü .

Dünya Kadınlar Günü’ne Özeş Animasyon Hazırlandı!

.

Google tarafından hazırlanan animasyonda tarihte yaşanan birçok ilkler yer alıyor. İlk kez oy kullanan kadınlar, dünyanın dört yanından kadın bilim insanları, yazarlar, sporcular, sanatçılar ve dahası yer alıyor. Animasyonun girişinde de ellerini havaya kaldıran ve el ele tutuşan kadınlar görülüyor.

.

Google aynı zamanda, hazırladığı Dünya Kadınlar Günü doodle’ı için resmi bir açıklama da yayınladı. Açıklamada nesiller boyu kapıları açan ellerin tasvir edildiği ve bu kahramanlara saygı duruşunda bulunulduğu belirtildi. Kadınların birçok ilki başardığını ve ödüller aldığını hatırlatan Google, kalıpların yıkılması ve bugünün kapılarının açılmasının buna bağlı olduğunu aktardı.

.

Dünya Kadınlar Günü

.

Google açıklamanın sonunda özel gün için kutlama mesajı yayınladı. Google’ın doodle hakkında hazırladığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: