En Zeki Oyuncular Hangi Platformu Kullanıyor? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

En Zeki Oyuncular Hangi Platformu Kullanıyor?

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PCOYUNCUSU

Royal Panda adlı platformun akademik uzmanlar ile gerçekleştirdiği araştırmada oyun oynayanların IQ seviyeleri teste tabi tutuldu. Buna göre PC oyuncuları, PlayStation ve Xbox sahiplerinden daha zeki çıktı. Araştırmada en zeki oyuncuların, hangi oyunlara ağırlık verildiği tespit edildi.

.

En Zeki Oyuncular Hangi Platformu Kullanıyor?

.

En Zeki Oyuncular: PC Platformu Oyuncuları

.

Royal Panda isimli online şans oyunları sitesi, 1001 oyuncunun katıldığı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Her katılımcıya sonuçların hesaplanması için tercih edilen platform ve yakın zamanda oynadıkları oyunlar hakkında sorular soruldu. Ayrıca 4 bölümlü IQ testi uygulanan araştırmada; sözel zeka, matematiksel yetenek, mantıksal akıl yürütme ve görsel akıl yürütme gibi konular ağırlıklıydı. 

.

Royal Panda’nın sonuçlarına göre, PC oyuncuları 112.3 IQ ile en akıllı oyuncu kitlesi oldu. Bunu 110.7 ile PlayStation kullanıcıları takip ederken Xbox 103.8 puan aldı. Nintendo Switch oyuncuları 101.3 puan alırken son sırada ise 99.4 mobil oyun platformu oyuncuları oldu. Mantıksal ve görsel akıl yürütme konusunda ise PlayStation oyuncularının PC oyuncularının bile önünde yer alması dikkat çekti. 

.

En Zeki Oyuncular Hangi Platformu Kullanıyor?

.

Oynanan oyunlara bakıldığında ise en IQ oranı en yüksek olan kitleyi Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oluşturuyor. 120,3 puan alan oyunu 118,9 IQ puanına sahip Among Us takip etti. Listenin en sonunda ise Angry Birds 95.8 genel IQ puanıyla yer aldı. Cinsiyet faktörü göz önüne alındığında kadın oyuncular erkeklerden önde görünüyor. Araştırmaya göre, kadın oyuncular 108.4 IQ puanına sahipken, erkek oyuncular 102.3’te kaldı. 

.

En Zeki Oyuncular Hangi Platformu Kullanıyor?

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: