«
SWITCH

Nintendo, Switch’in her zamankinden daha fazla konsol sattığı büyük bir tatil dönemi sonrasında satış istatistiklerini paylaştı. tatil dönemi toplamda 11.57 milyon konsol satan Nintendo, Switch’in 2017 lansmanından bu yana 80 milyona yakın satışa ulaşmayı da başardı.

.

Nintendo, Switch Satış Tahminlerini Arttırdı!

.

Nintendo, Oyun Satışlarında Da Yükselişe Geçti

.

Nintendo, 31 Mart‘ta sona eren mali yıl için tahminlerini yeniledi. Yeni tahminlere göre Nintendo, Switch satışını 26.5 milyon adede net kar tahminini ise yüzde 33 artırarak 3.82 milyar dolara yükseltti.

.

Aynı zamanda Nintendo için yazılım tarafındaki satışlar bakımından da iyi bir çeyrek oldu. Yaklaşık olarak toplamda 76 milyon adet oyun satan teknoloji firması, Mario Kart 8 Deluxe ve Animal Crossing: New Horizons’la ilk kez 30 milyonu aşarken, The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Pokemon Sword / Shield tarafında 20 milyondan fazla satış elde etti.

.

Nintendo, Switch Satış Tahminlerini Arttırdı!

.

Ek olarak Nintendo, Covid-19 salgını nedeniyle artan talebi sebep göstererek mali yıl tahminini üç ay önce 19 milyondan, 24 milyon Switch satışına yükselmişti. Ancak, yılın o noktasında satılan 12 milyondan fazla konsolla, bu tahmin oldukça düşük bir rakam olarak kaldı.

.

Son olarak önümüzdeki çeyrekte çıkacak en büyük Switch oyunun büyük olasılıkla Capcom’un Monster Hunter Rise‘ı olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, genişletilmiş Wii U bağlantı noktası Super Mario 3D World + Bowser’da bu ayın sonlarında gelecek. Her iki oyun da Switch donanım paketlerinin bir parçası olarak sunulacak. Bu durumun mali yılın geri kalanında Switch satışlarını daha da yükseltmesi beklentiler arasında.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *