«
EPIC GAMES

Yayınladığı ücretsiz oyunlar ile son dönemde popüleritesini artıran Epic Games, 2020 yılında rekor satışlar kırdı. Şu anda 160 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip dijital oyun mağazası, geçtiğimiz yıl 700 milyon dolarlık satış yaptı.

.

Epic Games 2020’de Satış Rekoru Kırdı!

.

Epic Games, 160 Milyondan Fazla Kullanıcıya Sahip

.

En büyük rakibi Steam‘e karşı gittikçe güçlenen Epic Games, 160 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

.

Günlük bazda yaklaşık 31 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşan dijital mağaza, 2020 yılında 2019‘daki günlük aktivitesine göre yüzde 192‘lik artış gerçekleştirdi.

.

Epic Games 2020’de Satış Rekoru Kırdı!

.

Bir önceki yıla oranla oyun seçeneklerini iki kattan fazla artıran Epic Games Store, şu anda 190‘dan fazla oyun içeriyor.

.

Ek olarak, Epic Games’te Rocket League, Borderlands 3, Assassin’s Creed Valhalla, Tony Hawk’s Pro Skater ve Fortnite’ın, geçen yılın satın alınan en popüler oyunları arasında yer alıyor.

.

Bu başarısına rağmen henüz en yakın rakibine karşı geride kalan Epic Games’in aylık ortalama 120 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip rakibi Steam‘e yetişebilmek için önümüzdeki dönemde daha iddialı çıkışlar yapacağı tahmin ediliyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *