Beklenen oldu: PUBG milyonlarca hesabı banladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Beklenen oldu: PUBG milyonlarca hesabı banladı!

avatar

Büşra Çevik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Beklenen oldu: PUBG milyonlarca hesabı banladı!

Eskisi kadar olmasa da halen popülerliğini koruyan ve yediden yetmişe herkesin bildiği bir oyun haline gelen PUBG Mobile‘da son zamanlardaki en büyük en büyük sıkıntı hile yapan hesapların artmasıydı. Tencent hile yapılan hesaplara karşı geçtiğimiz hafta kapsamlı bir mücadele başlattı ve son durumu açıkladı.

.

PUBG Mobile hile operasyonunda 2 milyonun üzerinde ban!

.

PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile 11 – 17 Aralık tarihlerini kapsayan ve “Ban Pan” olarak adlandırılan operasyonda, hile, script ya da korsanlık faaliyetlerine karışmış 2 milyonun üzerinde hesaba erişimin kalıcı olarak engellendiği açıklandı.

.

Yasaklanan 2 milyon hesabın yüzde 31’inin karakter modellerini değiştirdiği, yüzde 18’inin X-ray görüntü hilesini kullandığı belirtildi. Diğer yasaklama nedenlerinin arasındaysa hız hilesi ve hasar alanını değiştirme gibi faaliyetler gösterildi.

pubg-mobile-hile-yapan-hesaplari-banladi-sayi-2-milyon

Ayrıca hile kullanan hesaplarının seviyeleri de gözler önüne serdi. Söz konusu hesapların büyük çoğunluğunu yüzde 22 ile bronz hesaplar oluşturdu. Bronz hesapları ise elmas ve platinyumlar yüzde 15 ile takip etti.

.

Hilenin en kullanıldığı hesap grubununsa yüzde 2 ile conqueror olduğu ifade edildi. Oyun için benzer bir yasak Ağustos ayında gerçekleşmiş ancak sadece belirli cihazların oyunu çalıştırmasının engellenmesine neden olmuştu. Ban Pan yasağı içinse herhangi bir cihaz bilgisi verilmedi.

.

Bu yılın başlarında Call of Duty serisinden tanıdığımız Infinity Ward da, benzer bir operasyon gerçekleştirmişti. Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare’de  yasaklama operasyonları yürüten firma, Ekim ayında da hile kullandığı gerekçesiyle 20 binden fazla hesabı yasaklamıştı.

.

Bizi takip edin!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: