Eski Huawei Akıllı Telefonlar Artık Güvenlik Güncellemelerini Alamayabilir | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Eski Huawei Akıllı Telefonlar Artık Güvenlik Güncellemelerini Alamayabilir

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eski Huawei Akıllı Telefonlar Artık Güvenlik Güncellemelerini Alamayabilir

Huawei’nin eski akıllı telefonlara güvenlik güncellemeleri sağlayabileceğini yeni öğrendik. Ayrıca, Google uygulamaları bu cihazlarda güncellenmeye devam edecek.

Maalesef, geçici genel lisans olmadan bunun nasıl çalışacağı konusunda daha fazla bilgi alamadık, ancak çok yakında şirketten daha fazla haber alacağız.

Bu arada, bu haber, gelecekte önemli güncellemeleri kaybetmekten endişe eden mevcut Huawei akıllı telefon kullanıcılarına bir rahatlama olarak geldiğini düşünüyoruz.

Huawei, Mayıs 2019’da ABD Ticaret Bakanlığı’nın Varlık Listesine eklendi . Bu, Amerikan şirketlerinin Huawei ile işlerini bırakmasına neden oldu. Ancak ABD hükümeti, Çinli telekom devine , yasaktan önce yayınlanan eski akıllı telefonlarına ve tabletlerine güvenlik güncellemeleri ve Google uygulamaları güncellemeleri sağlamak için Google ile birlikte çalışabilmesi için Geçici Genel Lisans (TGL) verdi . Ama şimdi bu lisansın süresi 13 Ağustos’ta hatırlarsanız dolmuştu.

huawei-logo - Hardware Plus - HWP

Göre Washington Post (via XDA Developers ), ABD hükümetinin bu geçici lisansla sadece eski akıllı telefonlar / tabletlere gerekli güncellemeleri sağlamak için Huawei için demek değildi. Ancak, Huawei telekomünikasyon ekipmanını kullanan bazı ABD kırsal telekomünikasyon şirketlerinin bunları alternatiflerle değiştirebilmesi için de verildi .

Şimdi, bu lisansın sona ermesiyle ve ilgili tarafların belirsiz veya net bir beyanının olmaması , şimdiye kadar güvenlik yamaları alınan eski Huawei / Honor akıllı telefon ve tabletlerini önermektedir 

Bu sorunla ilgili en büyük sorun, bu cihazların artık SafetyNet Onayını geçemeyecek olmasıdır. Bu, bankacılık ve ödeme uygulamalarının yanı sıra belirli oyunların kullanıcılar için çalışmayı bırakacağı anlamına gelir.

Şu an itibariyle Geçici Genel Lisansın (TGL) yenilenip yenilenmeyeceği belli değil. Olmazsa, kullanıcılar ne yazık ki eski Huawei / Honor akıllı telefonlarını sonsuza dek terk etmek zorunda kalacaklar.

                                                           DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                           GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

                    

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: