Sosyal Medya Haberleri

Facebook Discover’ı Test Etmeye Başladı

Facebook, ücretsiz veri trafiğini kullanarak internet sitelerini açmayı sağlayacak olan yeni uygulaması Discover’ı Peru’da test etmeye başladı. Yeni uygulamayla insanların ücretli veri elde edene kadar internette kalabilmeleri hedefleniyor.
.

Facebook Connectivity, ortakları olan Bitel, Claro, Entel ve Movistar’la birlikte Free Basics girişimi üzerine inşa edilen yeni ürünü Discover‘ı Peru’da test etmeye başladıklarını açıkladı. Facebook tarafından yapılan resmi duyuruda, Free Basics girişimi üzerinde yapılan çalışmalar sürerken sivil toplum kuruluşları ve World Wide Web Foundation gibi diğer paydaşlardan aldıkları geri bildirimler ve tavsiyeleri dinleyerek internete bağlanabilir olmayı desteklemek amacıyla Discover’ın geliştirildiğinin altı çizildi.

.

Discover, mobil operatörlerin katılımıyla günlük ücretsiz veri kullanımını değerlendirerek herhangi bir internet sitesini açmak için kullanılacak bir mobil internet ve Andorid uygulaması olarak öne çıkıyor. Tabii bu uygulamanın bazı sınırları da bulunuyor.

.

Discover, ücretsiz veride düşük bant genişliğini destekleyecek:

.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: