Sosyal Medya Haberleri

Mercedes-Benz Almanya’nın Resmi Instagram Hesabı Hacklendi

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz’in 6,7 milyon takipçili Almanya’ya özel Instagram hesabı, bir hacker tarafından ele geçirildi. Hesabı ele geçiren hacker; profil fotoğrafını ve hakkında kısmını değiştirdi.
.

Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformları, insanların günlük kullanımı dışında şirketler tarafından kurumsal amaçlarla da kullanılıyor. Birçok şirket, sosyal medya hesaplarında yeni ürünlerinin tanıtımından, halka ilişkiler faaliyetlerine kadar birçok eylemi paylaşabiliyor.

.

Tabii doğal olarak bu tür platformları çok uluslu kurumsal şirketler de kullanıyor ve bu tür şirketlerin milyonlarca takipçisi bulunuyor. İşte karşımızda milyonlarca takipçiye sahip bu şirketlerin sosyal medyada belki de en çok korktukları şey, kurumsal imajlarını zedeleyebilecek hacker saldırıları.

.

Mercedes-Benz Almanya’nın Instagram hesabı:

.

.

Almanya merkezli dev otomobil üreticisi Mercedes-Benz’in 6,7 milyon takipçisi bulunan, Almanya’ya özel açılan Instagram hesabı (@mercedesbenz_de) bir hacker tarafından hacklendi. Hesabı ele geçiren hacker, profil ismini “HACKED BY catz (catz tarafından hacklenmiştir)” şeklinde değiştirirken hakkında kısmında yer alan bilgilere de el attı.

.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere Mercedes-Benz Almanya’nın Instagram hesabının profil fotoğrafını da değiştiren hacker, profilin hakkında kısmına almanca “Açlar için bağış!” yazdı. Haberin yazıldığı an itibarıyla hesabı hâlâ elinde tutan hacker, ayrıca bağış bir Bitcoin adresi bıraktı.

.

.

~Hikâyeler’de paylaşılan kişilerin durumla ilgisi olmadığı için yüzleri ve kullanıcı isimleri sansürlenmiştir

.

Hackerın tek vukuatı hesabı ele geçirmek, profil fotoğrafını ve hakkında kısmını değiştirmek olmadı; hacker, Mercedes-Benz hesabının Hikâyeler kısmından da paylaşımlarda bulundu. Hacker, bir Instagram kullanıcısının hesabını paylaşarak “Hepiniz takip edin” dedi. Hacker, farklı bir kullanıcıya ait bir fotoğrafı da paylaşarak “Takip edin. Onu seviyorum” ifadelerini kullandı.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Telegram’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: