«
indir (62)
YouTube Türkiye’nin Trendler listesinde ilk sıraya yükselen 29 saniyelik arapça video, ciddi bir tartışmaya konu oldu. Normalde 5,6 milyon aboneye sahip olan ve kanalında PUBG videoları yayınlayan Ümmü Seyf , söz konusu videoda “Şidddete uğruyorum, yardım et” anlamına gelen bir el işareti yapıyor ve bunun son videosu olduğunu ifade ediyor.
Belli zamanlarda YouTube Türkiye Trendler listesine giren Arapça videoları görmek mümkün, fakat 10 Ocak tarihinde yayınlanan ve bugün Türkiye’de ilk sıraya yükselen bir video, ciddi tartışmalara neden oldu.  Normalde PUBG içerikleri  üreten ve İstanbul’da yaşadığı söylenen Ümmü Seif  isimli bir fenomen, 29 saniyelik videosunda el işareti ile şiddete uğradığını söyleyip yardım talebinde bulundu.
YouTube Trendler’de Zirvede Yer Alan Arapça Video Ciddi Bir Tartışmaya Sebeb Oldu !

Görüntülerde, kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında dünyanın her yerinde aynı anlama gelen ve çoğumuzun bildiği bir el işaretini kullanıp bilinçli şekilde mesaj veren YouTuber, içeriğine “Kanalımdaki son video” başlığını kullandı.

Türkiye’de Neden Gündem Oldu:

Konunun Türkiye’de gündem olmasına sebeb  olan gelişme ise kendisinin İstanbul’da yaşadığının ifade etmes ve Türk polisinden yardım taleb etmesi dikkat çekici nokta oldu. Haber siteleri aracılığı ile hızla Türkiye’de duyulan video, böylece Trendlerde ilk sıraya yükselip gündeme girmeyi başardı.

YouTube’da güzel günler geçirdim, hayatımdaki en güzel iki seneydi. (El işareti yapıyor) Şimdi YouTube’u terk etme zamanım geldi. Bir daha video yüklemeyeceğim, bay.”

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *