Facebook’un zihin okuyan cihazı deşifre oldu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Facebook’un zihin okuyan cihazı deşifre oldu!

avatar

Büşra Çevik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook’un zihin okuyan cihazı deşifre oldu!

Sosyal medya devi Facebook’un zihin okuyan bir cihaz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirkette yapılan bir toplantının sızdırılan ses kaydı gizli yürütülen projeyi ortaya çıkardı.

.

Facebook’un çalışanlarıyla özel olarak yaptığı toplantının ses kaydını kimin sızdırdığı bilinmiyor. Ancak kayıtlar BuzzFeed News isimli haber sitesinde yayınlandı. Toplantıda zihin okuma cihazı ve bu cihazın satışına dair planların konuşulduğu anlaşılıyor.

.

Facebook zihin okuma cihazını satışa çıkaracak.

.

Ses kaydına göre Facebook baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer toplantıda, bir sinir algılayıcı aracılığıyla düşüncelerin, bir video oyununa aktarılabildiğini söylüyor. Bu teknoloji sayesinde zihinde yer alan düşünceler bir oyunda gerçeğe dönüşebiliyor. Düşünceler bilgisayara bir komut girdisi olarak kullanılabiliyor. Ürünün piyasaya çıkmasından önce Schroepfer tarafından bazı endişelerin olduğu da kayıtlara yansıyor.

.

Baş teknoloji sorumlusu kaydın devamında, doğru yoldan yapılacak güven ve büyüme adımlarının önemli olduğunu belirerek, “Bu teknolojinin olumsuz tarafları, deneyimlenmeden kullanılsın.” dedi.

facebook zihin okuma

Sızdırılan bu ses kaydı ile Facebook tarafından geliştirilen zihin okuma cihazı gün yüzüne çıkmış oldu. Buna dayanak olarak da firmanın geçtiğimiz sene CTRL-Labs isimli sinirsel arayüz çalışmaları yapan girişimi 1 milyar dolara satın alması gösteriliyor.

.

Haberlerin devamı için bizi takip edin!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: