«
Netflix

Netflix , ABD’deki iki planı için bir fiyat artışı açıkladı. Yayın hizmeti, Perşembe günü Standard ve Premium abonelerinin biraz daha fazla ödeme yapacağını belirtti.

Başlangıçta 12,99 ABD doları olan Standart Plan şimdi 13,99 ABD doları iken, daha önce 15,99 ABD doları olan Premium Plan şimdi 18,99 ABD dolarıdır. İçeriği yalnızca bir ekranda ve standart tanımda izlemenizi sağlayan temel plan 8,99 $ olarak kalır. Yeni fiyatlar hemen yürürlüğe girer.

Watch Free TV Shows and Movies | Watch Netflix for Free

Ülkenizde bir fiyat artışı olup olmayacağını merak ediyorsanız, bir Netflix sözcüsü The Verge’e fiyatta değişikliklerin ülke bazında gerçekleştiğini ve ABD’deki artışın fiyatta küresel bir değişimin göstergesi olmadığını ifade etti .

ABD’deki fiyat artışı, Ocak 2019’daki son fiyat artışından yaklaşık iki yıl sonra geliyor. Fakat bu zaman diliminde, Disney +, HBO Max ve Peacock gibi piyasaya daha fazla akış hizmeti girdi. Bu, abonelerin daha fazla seçeneğe sahip olduğu anlamına gelir, fakat Netflix, fiyattaki artışın “daha çeşitli dizi ve filmler sunmaya devam etmesine” izin vereceğine inandığı için bundan bir etikşenme olayı beklenmez.

Netflix Has 45% Fewer Movies (and 400% More TV Shows) Than it Did in 2010 -  TV[R]EV

Akış hizmeti, artık iş dünyasında daha fazla rakip olduğu için içerik tekliflerine daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Bir Bloomberg raporuna göre bu yıl orijinal içerik geliştirmek için 18,5 milyar dolar harcadı ve bu rakamın 2021’de daha yüksek olması beklenen beklentiler arasında yer alıyor. Bu maliyetin bir kısmının tüketicilere yansıması şaşırtıcı bir olay değildir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Irmak Bağlı

    Siteniz çok güzel bilgileriniz güvenilir.Netflx i severek kullanıyorum Umarım Türkiye’de fiyat