«
2022-ford-e-transit-1-1280x720

Ford, 2022 E-Transit tamamen elektrikli minibüsünün başlangıç fiyatını, daha EV bayilere sunmadan önce düşürdü. Geçtiğimiz Kasım ayında açıklanan ve Temmuz 2021’de açılması beklenen sipariş defterleriyle E-Transit, ilk bakışta uzun süredir devam eden benzinli muadili gibi görünüyor, Ford’un çok kasıtlı olduğunu söylediği bir şey.

Aslında, 2022 E-Transit ile ilgili pek çok şey, tamamen elektrikli araçlara geçmek isteyen araç sahipleri ve filoların baş ağrılarını en aza indirmek için kasıtlı olarak normal Transit ile aynı tutuldu. Minibüs, Claycomo, Missouri’deki Kansas Şehri Montaj Fabrikasında standart Transit ile birlikte inşa edilecek ve gaz versiyonu ile aynı kargo boyutlarına ve standart montaj noktalarına sahip olacak.

Ford, E-Transit için ön plandaki etiket fiyatının bir gazlı Transit’ten daha yüksek olacağını, ancak başlangıçta beklenenden daha az olacağını kabul ediyor. Otomobil üreticisi şimdi, minibüsün kesit için 43.295 $ ‘dan başlayacağını, Ford’un geçen yılın sonlarında önerdiğinden neredeyse 2 bin $ daha az olacağını söylüyor. Alçak tavanlı (83.6 inç) ve normal dingil mesafeli (130 inç) 2022 E-Transit Kargo Van, 47.185 $ veya uzun dingil açıklığı (148 inç) versiyonu için 48.395 $ ‘dan başlayacak.

Ford, elektrikli minibüs piyasaya çıkmadan önce 2022 E-Transit fiyatını düşürdü

Orta tavanlı (100,8 inç) versiyon, normal dingil mesafesi için 48,280 dolar veya uzun (148 inç) dingil mesafesi için 49,490 dolar olacak. Son olarak, yüksek tavanlı E-Transit (110.1 inç), uzun dingil mesafesi için 51.530 dolar veya uzatılmış (148 inç) versiyon için 52.690 dolar olacak.

Ford ayrıca 43.825 $ ‘a alçak tavanlı ve uzatılmış (178 inç dingil mesafesi) bir şasi kabin modeli de sunacak.

Menzil, alçak tavanlı E-Transit’te 126 milden, orta tavanlı versiyon için 116 milden, yüksek tavan için 108 mil’e kadar uzanacak. Elektrikli araç alanındaki başka yerlerdeki oyun durumu göz önüne alındığında, bunlar kulağa çok büyük rakamlar gibi gelmeyebilir, ancak Ford, kentsel minibüs kullanımı üzerine yaptığı araştırmanın, potansiyel sahiplerin aklında olan türden uygulamalar için yeterli olduğunu gösterdiğini söylüyor.

O insanlar ve şirketler için bir şans olacaktır el gereçleri bugün yeni bir web sitesi açılmasıyla, artık onların ilgilerini artırmak. Ford, Kuzey Amerika’daki 450’den fazla ticari müşterinin filolarına E-Transit eklemeyi planladıklarını belirttiklerini söyledi. Ford, gazlı Transit’e kıyasla sekiz yıl / 100.000 mil boyunca yüzde 40 daha düşük planlı bakım maliyetleri öngörürken, bu karara yardımcı olmak, daha düşük işletme maliyetleri vaadidir.

Ford, elektrikli minibüs piyasaya çıkmadan önce 2022 E-Transit fiyatını düşürdü

Bu arada, hibrit F-150’de gördüğümüz en popüler özelliklerden bazıları da E-Transit’e geçecek. En önemlisi, Pro Power Onboard seçeneği, elektrikli minibüsün pillerinin bir mobil jeneratör olarak kullanılmasına izin verecek ve şantiyelerde veya benzeri yerlerde kullanım için 2,4 kilovata kadar çıktı üretecek.

Ford, bu yaz bazı önemli müşterileri için bir pilot program başlatmayı planladığını ve E-Transit’in 2021’in sonlarına doğru daha geniş bir sürüm alacağını söyledi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *