«
togg
TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG otomobilinin ihtiyacına göre Citroen Ami ve Renault Twizy tarzından küçük araçlar olarak da üretilebileceğini söyledi. Ayrıca TOGG fiyatları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

2019 Aralık’da tanıtılan Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG, yapılan son açıklamalara göre bu yıl içinde üretime girecek ve 2023 yılında yollarda olacak. Araç hakkında son yapılan açıklamalardan biri fiyatının 1 milyon TL civarında olacağı iddiası iken bugün, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’tan yerli otomobil ve daha önce bahsi geçmeyen yeni ürünler ve daha da önemlisi, TOGG’un fiyatı hakkında açıklama geldi.

Gürcan Karakaş, yaptığı açıklamada ulaşılabilirlik ve rekabetçiliğin sadece bulundukları segmentle ilgili olmadığını, ekosistemle beraber ulaşılacak araç adetleriyle de alakalı olduğunu belirtti. TOGG vizyonundaki 5 modelle birlikte ‘en maksimize edilmiş’ Türkiye pazarına baktıklarında yüksek adetlere ulaşabileceklerini belirten Karakaş, bunun küçük araç – büyük araç şeklinde yer değiştirebileceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Oralara geldiğimizde de fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalar o zaman olacaktır diye düşünüyoruz.”

CEO Karakaş, TOGG konusunda hiçbir aksamanın yaşanmadığını ifade ederek tüketicinin ihtiyacına göre Citroen Ami ve Renault Twizy gibi mobilite çözümlerinin de gelecekte TOGG’da olabileceğini açıkladı. Karakaş, bu tür mikro mobilite çözümleri hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu biraz pazardaki fırsatların gelişimiyle alakalı. Bizim 15 yıllık planımız bunun dışına çıkamayacağımız anlamına gelmiyor. Yaptığımız ürünlerin yanında bahsettiğimiz mikro mobilite çözümleri teknik anlamda çok daha hızlı hareket geçirilebilecek ürünlerden oluşuyor.”

Karakaş, TOGG’un testlerinde gelecekte değişecek kriterleri de hesaba katarak çalışmaların sürdüğünü ifade etti. 2022’de 14 regülasyonun değişeceğini söyleyen Karakaş, bunların hepsinin kanunlaşması durumuna hazırlıklı olmak üzere testleri gerçekleştirdiklerini belirtti. 2023’ün ilk çeyreğinde bu sürecin tamamlandığını tahmin ettiklerini, bu süreç tamamlandıktan sonra da akıllı cihazlarının lansmanına ve satışına başlayacaklarını ifade etti.

Peki ya sizler TOGG hakkında neler düşünüyorsunuz? fikirlerinizi yorumlarda bekliyoruz.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *