«
Large-45876-HyundaiAddressesPediatricHeatstrokePrevention-1

Ulusal Karayolu Trafik ve Güvenliği İdaresi (NHTSA) ve Ulaştırma Bakanlığı’nın (DOT) yıllık ‘ Kilitlemeden Önce Bak ‘ pediatrik sıcak çarpması önleme kampanyasıyla işbirliği içinde, Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai ve Genesis lüks kolu artık arkadaki yolcu uyarı teknolojileri sunacak. araç serisinde standart olarak.

Kilitlemeden Önce Bak kampanyası, bir çocuğun veya evcil hayvanın ısıya karşı hassasiyetini ele almaya odaklanır. NHTSA tarafından yapılan araştırmalara göre, vücut ısısı 107 dereceye ulaştığında bir çocuk ölebilir ve dışarıdaki sıcaklık sadece 70 derece olsa bile arabanızın içindeki sıcaklık 115 derecenin üzerine çıkabilir.

Hyundai Motor Kuzey Amerika’nın emniyet müdürü Brian Latouf, “Müşterilerimizi korumaya ve yollarımızı daha güvenli hale getirmeye yardımcı olan güvenlik sistemleri geliştirmeye devam ederken, dikkatimizi önümüzdeki yaz aylarına ve pediatrik sıcak çarpmasının önlenmesine çevirdik,” dedi.

Hyundai’nin en yeni arka yolcu uyarısı (ROA) teknolojisi iki şekilde gelir. ROA kapı mantık sistemi, aracın motoru çalıştırıldığında bir arka kapının açılıp kapanmadığını otomatik olarak algılar. Sürüşten sonra, sistem sürücüye orta panelde bir mesaj görüntüleyerek arka koltuğu kontrol etmesini hatırlatacaktır.

Hyundai’nin temel ROA sistemi artık Palisade , Santa Fe / Santa Fe HEV, Sonata / Sonata HEV , Elantra / Elantra HEV ve 2022 Tucson crossover’da standart . Latouf, “Hyundai ürünlerinde bulunan yaratıcı ROA teknolojileri, bir aracın iç mekânının yaz sıcaklıklarında ne kadar hızlı ısınabileceğine dair bir anlık yargı veya habersizlik sırasında değerli hayatları uyarabilir ve kurtarabilir,” diye ekledi.

Hyundai ve Genesis araçları standart arka yolcu uyarı teknolojisine sahip olacak

Bu arada Hyundai, kapı mantığı teknolojisine sahip bir Ultrasonik ROA sistemi de sunuyor. Arka koltuklardaki çocuk veya evcil hayvan hareketlerini algılayan ultrasonik bir sensör yardımıyla, sistem kornayı çalabilir ve Hyundai’nin Mavi Bağlantısı aracılığıyla akıllı telefonunuza bir uyarı gönderebilir. Bu daha gelişmiş ROA sistemi, Genesis GV80 , Genesis G80 ve 2022 Tucson ve Tucson N-Line dahil olmak üzere serideki tüm Hyundai araçları için isteğe bağlıdır .

Unutmayın, sıcak arabalardaki çocuklar veya evcil hayvanlar ölümcül bir kombinasyondur. Olası sonuçlar ağır yaralanma, ölüm ve suçlular için olası hapis cezasıdır. ROA olsun veya olmasın, aracınızı terk etmeden ve kilitlemeden önce arka koltukları her zaman kontrol etmeyi alışkanlık haline getirin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *