«
FORD

Otomobil üreticisi Ford‘un üst düzey yöneticileri tarafından Perşembe günü gerçekleştirilen bir toplantıda, şirketin elektrikli ve otonom araçlara yaptığı yatırımı 29 milyar dolara çıkardığını söyledi. Otomobil üreticisi daha önce 2022 yılına kadar araç serisini elektriklendirmek için 11.5 milyar dolar yatırım yapmayı taahhüt etmişti. Ford, şimdiki zaman çizelgesini 2025 yılına uzatırken önceki harcama tutarını da iki katına çıkarıyor.

.

Ford Elektrikli ve Otonom Araçlara Rekor Bütçe Ayırdı!

.

Ford’dan Elektrikli ve Otonom Araçlara Rekor Bütçe Sunuldu

.

Otomobil üreticisi Ford, yeni açıkladığı plan çerçevesinde 2025 yılına kadar otonom araçlara 7 milyar dolar, elektrikli araçlara ise 22 milyar dolar harcayacak.

.

Ford, üretmeyi planladığı araçların çoğunun elektrikli araçlar olacağını ancak şirketin ayrıca geleneksel içten yanmalı motorlara sahip hibrit ve plug-in hibrit modelleri de içereceğini ifade etti.

.

Ford Elektrikli ve Otonom Araçlara Rekor Bütçe Ayırdı!

.

Ek olarak şirketin, geçtiğimiz yıl tamamen elektrikli olarak Transit minibüsünü tanıttığını hatırlatalım. Aynı zamanda Ford’un en çok satan F-150 kamyonetinin elektrikli bir versiyonunu da bu yılın sonlarına doğru tanıtmayı planlayacağı söyleniyor.

.

Ayrıca konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Ford’un yeni CEO’su, şirketin artan yatırımlarını, ülkenin en eski otomobil üreticisini mobilite ve ulaşımın geleceğinde lider olarak konumlandırmak için “daha agresif” bir plan olarak gösterdi.

.

Aynı zamanda CEO, Ford’un dijital bir geleceğe yönelik dönüm noktasında yer alan anlaşma türlerinin temsilcisi olarak, 2023 itibariyle teknoloji devinin Android yazılımını “milyonlarca” araca entegre etmek için Google ile birlikte çalışacağına dair bir duyuru da mevcut.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *