Ford, eski kamyonlar ve yeni Bronco Sport'u hatırlatıyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Ford, eski kamyonlar ve yeni Bronco Sport’u hatırlatıyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ford, eski kamyonlar ve yeni Bronco Sport'u hatırlatıyor

Otomotiv endüstrisi, potansiyel olarak ölümcül hava yastıkları nedeniyle dünya çapında milyonlarca otomobilin geri çağrıldığı Takata hava yastığı fiyaskosundan hala tamamen kurtulmaya çalışıyor. Ford, Takata geri çağırma işlemi tamamlandıktan sonra onarımlar sırasında eski Takata parçaları takılmış olabilecek eski araçlarla ilgili iki ek geri çağırma yaptı.

Ford, kalıcı servis düzeltmesi için parçalar mevcut olduktan sonra servis stoğundan kaldırılmadığını söylediği bazı Takata hava yastığı modüllerini belirledi. Otomobil üreticisi “kapsamlı araştırma ve izleme” yürüttü ve bazı eski Takata servis parçalarını açıklayamadı. Otomobil üreticisi, parçaların hesabını veremedikleri için, bunların çarpışma veya hırsızlık onarımlarının bir parçası olarak araçlara takılmış olabileceklerini söylüyor.

Ford, eski kamyonlar ve yeni Bronco Sport'u hatırlatıyor

Ford, bu konuyla ilgili herhangi bir yaralanma veya kazadan haberi olmadığını söylüyor ve geri çağırma iki farklı araç popülasyonunu kapsıyor. İlk araç popülasyonu, ABD ve federal bölgelerde 1067 ve Kanada’da 49 ve Meksika’da bir tane olmak üzere eski servis parçalarıyla gerçekleştirilebilecek çarpışma onarımına sahip 1117 araç belirledi.

Bu grup, belirli 2004-11 Ford Ranger, 2005-14 Ford Mustang, 2006 Ford GT, 2008-12 Ford Fusion, 2009-11 Mercury Milan, 2010-12 Lincoln MKZ, 2007-10 Ford Edge ve 2007-10 Lincoln MKX’i kapsar. Araçlar. Bayiler, sürücü veya yolcu hava yastığı şişiricisini veya modülünü inceleyecek ve gerekirse değiştirecektir.

Ford, eski kamyonlar ve yeni Bronco Sport'u hatırlatıyor

İkinci popülasyon, Ford’un 2004-2006 Ford Ranger araçlarıyla uyumlu 45 tek aşamalı şişiriciyi bulamamasıyla ilgilidir. Otomobil üreticisi, bu parçaların çarpışma veya hırsızlık onarımlarından sonra takılmasının mümkün olduğunu söylüyor. Bu geri çağırma popülasyonunda, ABD ve federal bölgelerde 144.340 Ranger kamyonu, Kanada’da 8762 ve Meksika’da beşinin hatalı parçalarla onarılması potansiyeli var.

Ford ayrıca 1666 Bronco Sport araç için bir güvenlik çağrısı yayınladı. Bu araçlar, alt şasiye tamamen sabitlenemeyen arka süspansiyon modülleri ile üretildi. Sorun bir kaza riskini artırıyor, ancak otomobil üreticisi herhangi bir kaza veya yaralanmanın farkında olmadığını söylüyor. Bu geri çağırmada, araçların 1640’ı ABD ve federal bölgelerde, 24’ü Kanada’da ve ikisi Meksika’da bulunuyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: