Honda 3. Seviye otonom arabasını çok dikkatli bir şekilde kaybetti | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Honda 3. Seviye otonom arabasını çok dikkatli bir şekilde kaybetti

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Honda 3. Seviye otonom arabasını çok dikkatli bir şekilde kaybetti

Honda, insan gözetimi talep etmeden otoyollarda pilotluk yapabilen yeni Legend ile Seviye 3 sürücü yardımlı ilk arabayı piyasaya sürüyor, ancak yakında otonom bir sedan tarafından geçilmesini beklemeyin. Honda SENSING Elite ile yeni Legend, şu anda yalnızca Japonya’da sunuluyor ve otomobil üreticisi dağıtım için çok dikkatli bir yol izliyor.

Başlangıç ​​olarak, doğrudan satış değil, yalnızca araba kiralama hizmeti sunacak. Bu, otomobil üreticilerinin araçlarının nereye gideceğini kontrol ettikleri bir yoldur, çünkü kira kontratının sonunda arabayı geri alabilirler. Ayrıca üretimde sadece 100 örnekle sınırlıdır.

Yine de, otomobil üreticilerinin pazara Seviye 3 özerklik kazandırmada karşılaştıkları zorluklar göz önüne alındığında, bunun etkileyici bir adım olmadığı söylenemez. Şu anda, satın alabileceğiniz araçlarda bulunan tüm sürücü yardım sistemleri, en iyi ihtimalle Seviye 2 uyumludur. Yani, araba kullanma eylemine yardımcı olabilirler, ancak yine de insan gözetimi talep ederler. Bu, GM’nin Super Cruise gibi , sürücülerin ellerini direksiyondan çekmesine olanak tanıyan teknolojilerde bile .

Honda 3. Seviye otonom arabasını çok dikkatli bir şekilde kaybetti

Diğer uçta, Seviye 4 ve Seviye 5, araç otonom modda çalışırken sürücünün tüm sorumluluğunu ortadan kaldırır. Buradaki fark, Seviye 4 araçların bir dizi koşulda çalışabildiği, ancak hepsinin olması gerekmemesidir; örneğin sert hava, bu tür AV’leri yere serebilir. Bununla birlikte, Seviye 5 arabalar her koşulda kendi kendilerine sürebilmelidir.

Seviye 3 ise arada bir yere düşüyor. Belirli durumlarda otonomi anlamına gelir, ancak bunun dışında manuel sürüş anlamına gelir. Honda SENSING Elite durumunda , bu, otomobil üreticisinin Trafik Sıkışıklığı Pilotu olarak adlandırdığı şeye ayrılmıştır.

Orada, Legend çevredeki trafiği izlerken hız ve direksiyonu idare edebilir. Honda Japan, “Araç sistemin kontrolü altındayken, sürücü navigasyon ekranında televizyon / DVD izleyebilir veya bir hedef adresi aramak için navigasyon sistemini çalıştırabilir,” diyor Honda Japan, “bu, sürüş sırasında sürücünün yorgunluğunu ve stresini azaltmaya yardımcı oluyor. trafik sıkışıklığında. “

Honda 3. Seviye otonom arabasını çok dikkatli bir şekilde kaybetti

Honda, Legend’in yoldaki konumunu belirlemek için 3D HD haritalar ve yüksek hassasiyetli bir GPS sensörü kullanıyor. Honda, çeşitli kameraların diğer yol kullanıcıları için 360 derece farkındalık sağladığını söylüyor.

Ancak bu koşulların dışında, Legend Seviye 2 bir araç olacak. Düşük hızda takip ve şerit tutma yardımı ile eller serbest uyarlanabilir hız sabitleme kontrolünü destekleyecek – arabayı şeritte etkili bir şekilde tutacak ve öndeki trafiğe ayak uyduracak – Super Cruise veya Ford’un yaklaşmakta olan Aktif Sürüş Asistanı gibi ve aynı zamanda Sürücü dönüş sinyalini kullandığında şeritleri otomatik olarak değiştirebilir. Bununla birlikte, Trafik Sıkışıklığı Pilotunun aktif olduğu dönemlerin aksine, direksiyonun arkasındaki insan yine de aracın davranışlarından sorumlu olacaktır. İçerideki bir kamera, yola baktıklarından emin olmak için sürücünün dikkatini takip edecek.

Muhtemelen Seviye 3 sistemler için en büyük zorluk, insandan arabaya ve sonra tekrar geri geçiştir. Honda, nereye bakarsa baksın sürücünün dikkatini çekme şansını en üst düzeye çıkarmak için direksiyon simidinin yanı sıra navigasyon ekranının üst kısmına ve hatta torpido gözüne entegre ışıkları kullanıyor.

Honda 3. Seviye otonom arabasını çok dikkatli bir şekilde kaybetti

Eller serbest kullanımda direksiyon simidindeki ışık yanar. Trafik Sıkışıklığı Pilotu için diğer gösterge ışıkları mavi renkte yanar. İnsan sürücünün görevi devralması gerekirse, ışıklar turuncu renkte yanıp söner. 12,3 inçlik bir sürücü gösterge ekranı, insan sürücünün kontrolü tekrar ele geçirmesi gerektiğinde mesajlarla birlikte mevcut sistem durumunu da gösterir.

Aksi takdirde, bu Japonya pazarı için iyi donanımlı bir Efsanedir. SH-AWD, 3,5 litrelik V6 ve 7 vitesli DCT şanzımanlı Hybrid EX donanımına dayanıyor. Dışarıda, Japon Kara, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT) tarafından gerekli görülen Seviye 3 sistemini belirtmek için özel bir rozet ve özel alaşım jantlar olacak. Fiyatlandırma 11 milyon yen (yaklaşık 102.000 $).

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: