«
2021_F-150_Raptor_01-1280x720

Gecikmeli memnuniyet, gerçekten süper kamyon yolu değil, ancak Ford, V8 hayranlarına, gizemli yeni F-150 Raptor R ile dört gözle bekleyecekleri bir şey veriyor. Yeni 2021 F-150 Raptor’un bugün tanıtılmasıyla birlikte , ikinci performans pikabı onaylandı. bayilere gelince geride kalacak. Bununla birlikte, Raptor’un şişmiş kaputunun altında ne olduğunu hala dert edenler için sabır bir erdem olabilir.

Ford’un motor kararının son nesil F-150 Raptor’un en tartışmalı kısmı olduğunu söylemek muhtemelen doğru olacaktır. Ne zaman ikinci nesil kamyon orijinalin V8 düştü bir yana, EcoBoost V6, Ford GT ile purists yatıştırmak için yeterli değildi (biraz detuned olsa) paylaşılan bir motor olduğu gerçeğini turbo.

450 beygir gücü ve 510 lb-ft tork göz ardı edilemez, ancak 3,5 litrelik V6’nın güç numaraları hiçbir zaman birincil sorun olmadı. Performans kamyonu alıcıları bir V8 istediler ve Ford’un üçüncü nesil Raptor ile şekillenmesi yaygındı. Bu olasılık, 2021 Ram 1500 TRX’in gelişiyle daha da olası görünüyordu ve 702 beygir gücündeki pikap canavarı için bir Hellcat V8’e dokunuyor.

Ford F-150 Raptor R V8 geliyor ve sorularımız var

Bugüne hızlı bir şekilde gelin ve 2021 F-150 Raptor, uzun süredir beklenen Ford mea culpa değil. Bunun yerine, bilinen 3,5 litrelik çift turbo V6 ve 10 vitesli otomatik ile devam ediyor, ancak güncellenmiş güç rakamları hala onaylanacak. Ford, daha düşük uç tork sunulması gerektiğini iddia ediyor ve elbette dört tekerlekten çekiş, elektronik kilitli diferansiyeller ve bir Torsen ön sınırlı kayma ile işleri daha da yetenekli hale getirme seçeneğinin olağan kombinasyonu da olacak. diferansiyel.

Bununla birlikte, Ford’un yaptığı şey, ağır bir alay etmekti. 2021 F-150 Raptor bize bir V8 vermemiş olabilir, ancak yaklaşan 2022 F-150 Raptor R bir V8 motoru alacak . Ancak bunun 2022’ye kadar beklemesi gerekecek.

Belki de bugünün kamyon gösterisinden çok fazla parıltı almak istemeyen ya da sadece seçeneklerini olabildiğince açık bıraktığı için, Ford’un ortak dudakları tam olarak hangi V8’e sahip olduğu konusunda mühürlendi. Söylentiler şimdiden Mustang Shelby GT500’ün motorunu en olası aday olarak belirledi. Sonuçta, bu süper şarjlı sekiz silindirli paketler 700+ beygir gücü ile RAM’in TRX mücadelesine uygun bir karşılık veriyor.

Ford F-150 Raptor R V8 geliyor ve sorularımız var

Ford’un üçüncü nesil Raptor’da yaptığı çeşitli diğer iyileştirmelerle birlikte, ciddi derecede güçlü ve yetenekli bir pikap sağlamalı. Üstlenmek isteyebileceğiniz tüm kumul atlama, çamur tıkama, kaya ölçekleme eylemlerinin çizgilerini düşünün, ancak size eşlik edecek bir V8’in kendine özgü film müziği ile.

Elbette, yokluğuyla göze çarpan herhangi bir tür elektrifikasyondur. Ford, boru hattında tamamen elektrikli bir F-150’ye sahip, en çok satan pikabı alıyor ve saf EV motoru lehine içten yanmayı tamamen boşaltıyor. Orada bazı önemli avantajlar var, otomobil üreticisi, bir gaz veya dizel motorun hıza ulaşmasını beklemek yerine anında sağlanan çok daha fazla tork ve çok daha hassas tork yönlendirme potansiyeli gibi çoktan söz verdi.

Ford F-150 Raptor R V8 geliyor ve sorularımız var

Bu, günlük sürücüler ve çalışma sahaları için net bir çekiciliğe sahip, ancak aynı zamanda F-150 Raptor konseptine de oldukça iyi uyuyor gibi görünüyor. Tamamen performans söz konusu olduğunda, elektrikli araçların içten yanmalı muadillerine göre üstünlük kazandığını inkar etmek mümkün değil ve Rivian gibi yeni modellerin EV güç aktarma organlarından daha fazla arazi esnekliği vaat ettiğini gördük . GMC’nin yakında çıkacak olan Hummer EV’si , bilimkurgu stiline uygun gülünç bir torkla elektrikli bir pikap canavarının klasik adını yeniden başlatırken, Tesla’nın Cybertruck’ı bunu daha da ileri taşıyacak.

Öyleyse, “V8 nerede?” soru yeni Raptor için çözülmeye yakın olabilir, tartışmasız daha ilginç olan soru “EV nerede?” Bunun için, Ford’un önümüzdeki yıllarda elektrifikasyona olan vokal taahhüdüne rağmen, kimse somut bir şey söylemiyor. Elektrikli F-150 2022 model yılında indiğinde, bu bize yeni nesil bir Raptor’un elektrikli kamyon savaşını nasıl çözmeyi hedefleyebileceğine dair bir fikir verebilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *