«
jeep-ev-1

Gelecekteki Jeep’iniz tamamen elektrikli olmayabilir, aynı zamanda eşlik eden bir drone ile gelebilir ve hatta kendini yoldan çıkarabilir, otomobil üreticisi bugün alay ediyor. Jeep’in 4xe markası altında elektrifikasyon için yol haritası, ana şirket Stellantis’in büyük EV Günü 2021’in bir parçası olarak ortaya çıkıyor ve Dodge, yeni bir Amerikan kas arabası türü için elektrik arıyorken , Jeep, tam olarak yararlanmayı hedefliyor. çamurun içinde potansiyel.

Jeep, elbette, elektrifikasyona zaten yabancı değil. Wrangler 4xe şimdi bazı aydır ABD ve Avrupa’da satışa olmuştur ve otomobil o hızlı bir başarı olmuştur diyor ki: 2021 sonuna kadar sipariş defterlerinin aslında doludur.

Bu arada, Grand Cherokee 4xe, Jeep’in premium SUV çifti gaz ve elektrik olarak bir sonraki hibrit olacak. Bunun ötesinde, içten yanmayı tamamen ortadan kaldıran modellere birlikte daha fazla hibrit Jeep seçeneği görmeyi bekliyoruz.

Jeep 4xe yol haritası EV SUV'ları, drone'ları ve otonom arazi sürüşünü içerir

Jeep, 2025 yılına kadar araç satışlarının yüzde 70’inin elektrikli olması bekleniyor. Aynı zamanda, bir otomobil sunduğu her SUV segmentinde sıfır emisyonlu bir 4xe modeli olacak. Otomobil üreticisi, anlık ve kolayca kontrol edilen gücün nerede olduğu konusunda EV’nin arazi sürüşü için çok mantıklı olduğunu savunuyor. zorlu arazilerde gezinmeye yardımcı olurken, neredeyse sessiz aktarma organları uzak konumların keyfini çıkarmayı kolaylaştırır.

Yine de, bu tek başına Jeep’i bugün konsept biçiminde alay ettiği bazı olağandışı olasılıkları düşünmekten alıkoymadı. Örneğin, 2025-2030’a kadar Jeep, gelecekteki EV’lerin eşler arası şarj gibi özellikleri desteklediğini görüyor. Bir Jeep 4xe’yi bir başkası için mobil pil olarak kullanabilir, şarj alışverişi yapmak için EV’leri doğrudan birbirine bağlayabilirsiniz.

Bu arada cip drone eşleştirmesi, 4xe SUV’a yarı özerk bir drone bağlantısı görecekti. Bu, görüş hattının ötesindeki araziye bir bakış atmak veya sadece ilginç gezileri belgelemek için kullanılabilir.

Jeep 4xe yol haritası EV SUV'ları, drone'ları ve otonom arazi sürüşünü içerir

Biyometrik tanıma, tıpkı bir akıllı telefona erişime izin verdiği gibi, bir Jeep’e girişe izin vermek ve aktarma organlarının açılması için yüz tanımayı kullanabilir. Bu, artık anahtarlarınızı nerede tutacağınız veya bir yürüyüş sırasında onları yanlış yere koyarsanız ne olacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmaması anlamına gelebilir. Bu arada, SUV, otonom arazi sürüşü ile alay edildiğinde sizi yolda bile karşılayabilir.

Jeep’in, SUV’nin nereye ulaştığını uzaktan gösterebilen hayali bir dijital gözlüğü vardı.

Tüm bunların ne kadar pratik olduğu değişebilir, ancak Jeep kesinlikle “4xe yeni 4×4” olduğu konusunda kafa karışıklığına yer bırakmıyor. Grand Cherokee 4xe iki sıralı SUV’nin bu yıl içinde tamamen ortaya çıktığını göreceğiz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *