«
daimler-trucks-1280x720

Daimler, lüks otomobillerini ve nakliye bölümlerini, her biri elektrifikasyon ve sıfır emisyon peşinde olan iki farklı şirkete ayırarak kamyon işini başlatmayı planlıyor. Diğer engellerin yanı sıra Alman otomobil üreticisinin yönetim kurulları tarafından hala sonuçlandırılması gereken değişiklik, sonunda Daimler Truck ve mevcut şirket için Daimler’den Mercedes-Benz’e geçiş yapacak yeni bir adın yaratılmasını görecek.

Sonuç, bir şirketin yolcu araçlarına odaklandığını, diğerinin ise ulaşım ve endüstri için hizmetlere odaklanabileceğini görecektir. Daimler, bugün, şu anda Daimler Mobilite tarafından işletilen kaynakları paylaşarak, her birinin “özel olarak ayrılmış finansal ve mobilite hizmeti kuruluşlarına” sahip olacağını söyledi.

Otomobil üreticisine göre, pazarların – ve araçların gereksinimlerinin – evrimleşme şekli, bölünmeye zamanında verildi. Daimler ve Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Başkanı Ola Källenius, “Her iki şirket de büyük teknolojik ve yapısal değişikliklerle karşı karşıya olan sektörlerde faaliyet gösteriyor” dedi. “Bu bağlamda, güçlü net likidite ile donatılmış ve bir holding yapısının kısıtlamalarından arınmış bağımsız kuruluşlar olarak en etkin şekilde faaliyet gösterebileceklerine inanıyoruz.”

Mercedes'in sahibi, Daimler Trucks'ın özerklik ve EV'leri kovalamak için tek başına ismini değiştiriyor

Mercedes-Benz tüketiciler için daha iyi bilinen bir marka olsa da Daimler’in nakliye bölümü pek bilinmemektedir. Halihazırda 100.000’den fazla çalışanı vardır ve dünya çapında BharatBenz, Freightliner, Fuso, Mercedes-Benz, Setra, Thomas Built Otobüsler ve Western Star gibi markalardan sorumludur. 2019 yılında yaklaşık 500.000 kamyon ve otobüs teslim etti.

İleriye baktığımızda, sektör bazı önemli değişikliklerle karşı karşıya. Sıfır emisyonlu taşımacılığa daha fazla odaklanma, bir, yarı otonom ve otonom kamyonlar ise diğeridir. Bunlar, diğer şirketlerle ortaklıklar kurmak da dahil olmak üzere, otomobil üreticisinin halihazırda aradığı alanlar.

Daha geçen yıl, aslında Daimler Trucks , Volvo ile 2020’nin sonlarında ortaya çıkardığı kapsamlı bir elektrikli ve yakıt hücresi yol haritasının parçası olan hidrojen gücü konusunda bir anlaşma yaptığını duyurdu . Daimler ayrıca , Alphabet’in otonom sürüş bölümü Waymo ile işbirliği yapmak için bir ortaklık imzaladı . sürücüsüz kamyonlar. Kısa bir süre sonra kendi iç işinin meyvelerini sergiledi .

Mercedes'in sahibi, Daimler Trucks'ın özerklik ve EV'leri kovalamak için tek başına ismini değiştiriyor

Daimler Genel İşler Konseyi Başkanı Michael Brecht, önerilen bölünmeyle ilgili olarak “Endüstrimizin dönüşümü hızla ilerliyor” dedi. “Hızımızı koruyabilmemiz için yeniliklere cesurca ve daha hızlı yatırım yapmamız gerekiyor. Bu amaçla, mevcut finansal planlarımıza ek olarak Daimler Kamyon için 1.5 milyar Euro hacimli bir inovasyon fonu kuracağız. Bu, yeni ürünlere ve teknolojilere yatırım yapmamızı sağlayacak ve fikirlerimizle katkıda bulunarak aktif bir rol oynayacağız. “

Bölünmeye ilişkin kararın 2021 yılının 3. çeyreğinde alınması bekleniyor; Onaylandığı takdirde, mevcut plan Daimler’in Daimler Truck’ın çoğunluğunu hissedarlarına devretmesi – mevcut hissedarlıklara göre orantılı olarak – ancak aynı zamanda bir azınlık hissesini elinde tutuyor. Otomobil üreticisi, Daimler’in kendisinin adını “uygun zamanda” Mercedes-Benz olarak değiştireceğini söylüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *