Foxconn'un Apple'ın AR Glasses'in Deneme Üretimine Başladığını Bildirildi!! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Foxconn’un Apple’ın AR Glasses’in Deneme Üretimine Başladığını Bildirildi!!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Foxconn'un Apple'ın AR Glasses'in Deneme Üretimine Başladığını Bildirildi!!

Apple’ın Haziran ayı ortalarında AR gözlükleri ve çalışmalarda etkileyici bir ekrana sahip gelişmiş bir HMD olduğu bildiriildi. İlk olarak Patently Apple tarafından yapılan söylentiler, şirketin iki konu üzerinde yaptığı çeşitli patent başvuruları nedeniyle tartışılıyor.

Foxconn'un Apple'ın AR Glasses'in Deneme Üretimine Başladığını Bildirildi!!

Apple’ın Foxconn Technology’nin fabrikalarından birinde AR Gözlüklerinin deneme üretimine başladığı bildiriliyor. Dijital medya kıyafeti The Information’a göre Cupertino merkezli şirket, AR cihazlarına uygun yarı şeffaf lensler geliştirmek için Foxconn Technology ile birlikte çalışıyor. Tayvanlı üretim firması, Apple’ın en büyük sözleşme üreticisi olmakta ve çoğu iPhone’u oluşturmakta.

Artırılmış gerçeklik (AR), dijital içeriği ve bilgileri fiziksel dünyaya bindirir  sanki gerçekte sizinle oradaymış gibi, hissedebileceğiniz bir teknoloji.  Lensler, kafaya takılacak cihazların en önemli bileşenlerinden biri olarak kabul edebiliriz.

Foxconn'un Apple'ın AR Glasses'in Deneme Üretimine Başladığını Bildirildi!!

Kaynak ayrıca AR lenslerinin yaklaşık üç yıldır Foxconn tarafından geliştirildiğini imasında bulundu. Bu, ABD teknoloji devinin Colorado merkezli yeni şirketi Akonia Holographicsct’i satın aldığı aynı modeldi ve görüntüleri patentli lenslerinin içine yansıtmak için silikon kristal üzerine sıvı bir ekran kullandı. AR gözlüklerinin Akonia teknolojisinden herhangi birine sahip olup olmayacağı henüz belli değil.

Bu AR gözlüklerinin ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında belli bir bilgi henüz yok , fakat ne zaman olursa olsun, ürünün AirPods’un pazara yaptığı gibi endüstride devrim yapmasını bekliyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: