Donanım HaberleriTeknoloji Haberleri

Google Assistant Komutlarına Yenileri Ekleniyor

Google’ın üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği akıllı sesli asistanı olan Google Assistant komutları artış göstermeye devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre GoogleIoT konusunda sesli asistanı ile tam bir kullanım sunmak adına çalışmalarına hız vermiş durumda.

.

Google Assistant Komutları Artıyor

.

Açıklanan bilgilere göre IoT yani nesnelerin interneti ürünleri için Google Assistant aracılığı ile komut verilebilecek. Şu an için bu IoT ürünleri arasında ilk olarak kameralı kapı zilleri yer alıyor. Bununla birlikte akıllı kişisel bakım cihazları, desteklenen ürünler listeleri arasında ilerleyen zamanlarda yer alacak.

.

  Google Assistant

.

Buna göre kullanıcılar, Google Assistant komutları ile söz konusu bu nesnelerin interneti ürünlerini kullanabilecek. Doğrudan akıllı telefon üzerindeki sesli asistan ile birlikte IoT ürünlerinin özellikleri aktif edilebiliyor olacak.

.

google asistant

.

Elbette ki bu konuda çeşitli sınırlamalar da bulunuyor. IoT ürünlerinin tüm özelliklerini ne yazık ki sesli komut ile yönetmek mümkün olmayacak. Bununla birlikte tüm markaların da desteklenmeyeceğini ifade etmek gerekiyor. Bu noktada Apple’ın Siri asistanından farklı olarak Google tarafında daha çeşitli bir ekosistem olduğu için, marka bazlı destekler gündemde olacaktır. Bu noktada yazılım geşiştiricileri ile ortak çalışmalar yapılacağı da ifade edilenler arasında dikkat çeken detaylardan oluyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: