Google Haritalar Beklenen Özelliğe Geçte Olsa Kavuşuyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google Haritalar Beklenen Özelliğe Geçte Olsa Kavuşuyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Haritalar

Günlük hayatımızda oldukça sık kullandığımız Google Haritalar gün geçtikçe daha da geliştirilmeye devam ediliyor. Son günlerde Google’ın Haritalar için yeni bir özelliği test ettiği kullanıcılar tarafından görüldü. Google  Haritalar  için trafik ışıkları özelliği geliyor!

.

Google Haritalar

.

Google Haritalar Trafik Işıkları Özelliği Üzerinde Çalışılıyor!

.

Bilindiği üzere Apple, iOS 13 güncellemesi ile birlikte Apple Haritalar’a trafik ışıkları ve dur işaretlerini eklemişti. Bu özelliğin bir süredir Android tarafına da gelmesi bekleniyordu. Sonunda Google’ın Haritalar için bu özelliği test ettiği ortaya çıktı.

.

Google Haritalar

.

Bu özelliğin henüz Apple Haritalar’da olduğu kadar geliştiğini söyleyemeyiz. Trafik ışıkları ve dur işaretleri çok küçük gözüküyor ayrıca yol tarifi sırasında trafik ışıkları ve dur işaretleri ile ilgili uyarı yapılmıyor. Bilindiği üzere Apple Haritalar’da yol tarifi sırasında trafik ışıklarına yaklaştığınızda Siri sizi uyarıyor.

.

Bu özellik henüz Google tarafından resmi olarak duyurulmadı. Bazı beta kullanıcılarında bu özelliğin kullanıma açıldığı söyleniyor. Ayrıca her beta kullanıcısına özelliğin açılmadığını da söylemekte fayda var. Google Haritalar 10.44.3 sürümünde özelliğin aktif olduğunu söyleyen bazı kullanıcılar bulunurken, bazıları da 10.45.0 sürümünde bile özelliğe erişemediklerini belirtiyor. Bu özelliğin ne zaman herkese açık olarak yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu özelliğin ilk başta sadece Amerika’da kullanıma açılması büyük ihtimal olarak görülüyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: