Vivo’dan Renk Değiştiren Arka Kapak Tasarımlı Telefon! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Vivo’dan Renk Değiştiren Arka Kapak Tasarımlı Telefon!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Vivo’dan Renk Değiştiren Arka Kapak Tasarımlı Telefon!

Vivo yakın zaman önce Türkiye’ye giriş yapmaya karar vermişti. Türkiye’deki ilk telefonu X50 Lite olan Vivo’dan yeni bir akıllı telefon ufukta göründü. Vivo renk değiştiren arka kapak tasarımına sahip bir akıllı telefonu hakkında video ortaya çıktı. Vivo renk değiştiren akıllı telefon tasarımıyla dikkat çekiyor.

.

Vivo renk değiştiren akıllı telefon tasarımı ortaya çıktı.

 

Weibo üzerinden yayımlanan telefonun kısa videosu, oldukça ilginç bir tasarımı işaret ediyor. Zira bu telefonun arka kapağının rengi değişebiliyor. Vivo söz konusu telefonda elektrokromik cam kullanıyor ve bu etkiyi yakalıyor. Telefonun henüz ne bir adı ne de çıkış tarihi var ancak bu özelliği bile yeterince dikkat çekmesini sağlıyor.

Paylaşılan videoda, değişen renklerde arka panele sahip bir cihaz görülüyor. Bunu başarmak için kullanılan teknoloji ise elektrokromik cam. Bilmeyenler için, bu teknoloji sayesinde cama uygulanan gerilime bağlı olarak cam, renklerini ve opaklığını değiştirebiliyor. Paylaşılan videoda da Vivo mühendisi telefonda kullanılan teknolojiyi anlatıyor. Elektrokromik cam yeni bir teknoloji değil ancak akıllı telefon sektöründe pek de görmeye alışık olmadığımız bir malzeme yapısı.

.

Sızan başka bir videoda, teknolojiyi tanıtmak için kullanılan akıllı telefon, arka kamera modülünden görüldüğü gibi bir Vivo S7 5G gibi duruyor. Dolayısıyla, gelecekteki Vivo akıllı telefonlarına bu cam teknolojinin ekleneceğini söylemek mümkün. Düşük güç gerektiren bir teknoloji olduğu için telefonda şarjı hızlı tüketme ya da ısınma gibi sorunların görülmesine neden olmadığı aktarılıyor.

.

Vivo renk değiştiren akıllı telefon ile dikkat çekeceğini söylemek mümkün bakalım ilerleyen günlerde telefon hakkında nasıl özellikler ortaya çıkacak?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: