Apple Music Kullanıcılarından Batarya Şikayetleri Gelmeye Başladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple Music Kullanıcılarından Batarya Şikayetleri Gelmeye Başladı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Music

Apple’ın iOS 13.5.1 işletim sistemi sürümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şimdi de iOS 13.5.1 Apple Music uygulaması için kullanıcılardan gelen şikayetlerin detayları ortaya çıkarıldı. Buna göre bazı kullanıcılar, Apple Music uygulamasının batarya tüketimi konusunu Apple’a şikayet olarak iletmeye başladı bile.

.

Apple Music

.

iOS 13.5.1 Apple Music Uygulaması Çok Fazla Batarya Tüketiyor!

.

iOS 13.5.1 yüklü iPhone modellerinde Music uygulamasını kullanan kullanıcılar, daha önceye göre çok daha hızlı bir şekilde bataryaların bittiği yönünde şikayet oluşturmaya başladılar. Arka planda müzik çalma işlemi kıyaslamaları yapıldığında, arada dikkat çeken bir batarya kullanım farkı olduğu yönünde çıkarımlar kolaylıkla yapılabiliyor.

.

Söz konusu bu şikayetler, sadece belirli bir iPhone modeli ile de sınırlı kalmıyor. Örneğin iPhone 11 modelinde de benzer sorun ortaya çıkmış durumdayken, aynı sorunlar iPhone X modelinde de gündeme geliyor.

.

Apple Music

.

Şu an için sadece iOS 13.5.1 Apple Music uygulamasında böyle bir soruna ilişkin kullanıcı şikayetleri ortaya çıkmış durumda. iOS 13.5 ya da daha önceki iPhone işletim sistemi kullanan modeller ile ilgili böyle bir şikayet kaydedilmiş değil. Anlaşılan o ki Apple’ın yeni iOS sürümünde düzeltme notları arasına ekleyeceği maddelerde, bir de Music uygulamasına özel bir başlık ayrılacak gibi görünüyor.

.

Şu an için bu fazla batarya kullanımının temel olarak neden kaynaklandığı konusunda ise herhangi yetkili bir makamdan açıklama yapılmış değil. Otomatik indirme seçeneklerinin kapatılarak şu an için bu sorunun önüne azda olsa geçilebileceği yönünde çeşitli açıklamalar olduğunu da ifade etmekte fayda var.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: