Oyun

GTA 5 Satış Rakamları Güncellendi, Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Rockstar Games ve 2K Games‘i bünyesinde barındıran uluslararası video oyunu yapımcısı ve dağıtıcısı olan Take-Two Interactive, GTA 5 satış rakamları için bir açıklamada bulundu. Şirketin yayımladığı en popüler oyunlarından olan GTA 5, Red Dead Redemption 2 ve NBA 2K serisi gibi oyunların toplam satış rakamları gösterdi ki, GTA 5 satışları halen sürüyor.

.

gta 5

.

GTA 5 Güncel Satış Rakamları Açıklandı

.

Son 7 yıldır hayatımızda geniş bir yer edinen GTA 5’in yapımcısı Take-Two Interactive, şuanda dünyanın en popüler oyunlarının yasal sahibi konumunda bulunuyor. Şirketin düzenli aralıklarla açıkladığı satış verileri, dünyadaki diğer oyun stüdyoları ve yapımcıları tarafından dikkatle takip ediliyor.

.

Yakın zamanda açıklanan yeni Take-Two Interactive satış istatistiklerine göre, GTA 5, The Outer Worlds, Borderlands 3 ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunların bugüne kadar ne kadar sattığını ortaya koydu.

.

Epic Games’in GTA 5’i ücretsiz sunma promosyonunun bugün biteceğini de hatırlatarak, dilerseniz artık satış rakamlarına geçelim. GTA 5, PC ve oyun konsollarında şu ana kadar toplam 130 milyon adet satış başarısı elde etmiş durumda. Bu arada 1 haftadır Epic Games tarafından ücretsiz sunulan GTA 5 rakamları bu veriye dahil değildir.

.

gta 5

.

Red Dead Redemption 2 ile ilgili paylaşılan açıklamalarda ise oyunun toplamda 31 milyon sattığı açıklandı. NBA 2K20’nin ise bir önceki oyununa oranla yüzde 33 artış yaparak 12 milyon sattığı açıklandı.

.

Son olarak Borderlands 3 için açıklanan veriler ise oyunun beklenen ilgiyi görmediğine işaret ediyor. 2K Games tarafından 13 Eylül 2019’da yayınlanan Borderlands 3 bugüne kadar sadece 10 milyon adet satış gerçekleştirdi. Bir diğer beklentilerin altında kalan oyun ise The Outer Worlds oldu. Oyun bu zamana kadar sadece 2.5 milyon adet sattı.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: