GTA 5'in PS5 Sürümünde VR Desteği Olacak Mı ? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

GTA 5’in PS5 Sürümünde VR Desteği Olacak Mı ?

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GTA 5'in PS5 Sürümünde VR Desteği Olacak Mı ?
Rockstar Games’in L.A. Noire: The VR Case Files oyunu için çalışan Video Games Deluxe stüdyosunun Linkedln hesabından dikkat çeken bir açıklama geldi. Yapılan açıklama, Rockstar Games’le yeni bir açık dünya projesi için anlaşmaya varıldığını bildiriyor ve bu da akıllara GTA 5’i getiriyor.

Sony, kısa bir süre önce düzenlediği bir etkinlikte  piyasaya sürülecek yeni oyun konsolu PlayStation 5’i tanıttı. Tanıtımlar sırasında yeni konsolunun nasıl görüneceğini gözler önüne seren Sony, PlayStation 5‘te oynanabilecek oyunlara da değindi. Bu oyunlar arasında Rockstar Games’in fenomen haline gelen ve 2013 yılında piyasaya sürülen oyunu olan  GTA 5 de bulunuyor.

PlayStation 5 etkinliğinde yapılan GTA 5 duyurusu, oyunun 2021 yılında PlayStation 5’e özel unsurlarla birlikte yeni nesil konsola geleceğini gösteriyordu. GTA 5, eski bir oyun olmasına rağmen PS5’e daha geliştirilmiş bir sürüm ile gelecekti.. Son yaşanan gelişme ise GTA 5 PlayStation 5 sürümünün VR desteğine sahip olabileceğini göz önüne getirdi.

GTA 5'in PS5 Sürümünde VR Desteği Olacak Mı ?

Rockstar Games’le yeni bir anlaşmaya daha vardıklarını söyleyen Video Games Deluxe, bu kez bir açık dünya oyunu için çalışacaklarını ve bu çığır açacak projeyi hayata geçirecekleri için heyecanlarının dorukta olduklarını dile getirdi. Söz konusu açık dünya oyununun adı verilmese de PS5’in VR destekli bir GTA 5 sürümü, en yüksek ihtimal olarak gözüküyor.

PlayStation 5 etkinliğinin başında Rockstar Games amblemini görülmemesi, birkaç saniye için büyük bir heyecan yarattı. Çünkü  herkes, yeni Rockstar oyununun GTA 6 olabileceğini zannediyordu. Fakat Rockstar Games, tanıtım kapsamında GTA 6’yı duyurmak yerine GTA 5’in PS5’e de geleceğini açıkladı. Bu nedenle şirketin şu an için GTA 6’yı duyurmak yerine PS5 sahipleri için ilgi çekici bir GTA 5 oluşturma çabası içerisinde olması daha yüksek bir ihtimal olarak gözüküyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: