«
CD PROJECT

Polonya merkezli oyun geliştiricisi CD Project Red, teknoloji dünyasının gündeminden düşmüyor. CD Project Red, hatalar nedeniyle hayal kırıklığına uğratan Cyberpunk 2077 sonrasında siber saldırı ile gündeme geldi. Şirketin birçok verisini, kimliği belirsiz bir siber korsan ele geçirdi.

.

Korsan, ele geçirdiği bilgileri halka açmakla firmayı tehdit etti ve pazarlık yapmak istediğini söyledi. Tüm bunlar için de 48 saat süre tanıdı.

.

CD Project Red Resmî Açıklamasında Siber Korsanın Notunu Paylaştı

.

Witcher 3 oyunuyla birçok oyun severin gönlünü kazanan CDPR, son zamanlarda itibarını bir hayli zedeledi. İlk olarak Cyberpunk 2077‘nin sorunlu çıkışı ve oyunun PS4’ten kaldırılması bu süreci sadece başlangıcı oldu. Şimdi ise firma, saldırı sonucunda verilerini bir siber korsana kaptırdı.

.

.

CD Project Red siber saldırı ile ilgili resmi açıklamayı sosyal medya üzerinden yaptı. Şirket, kurum içinde kalması gereken verilerin ele geçirildiğini doğruladı. Ancak firma, verilerin halka açılmasını da göze alarak, pazarlıklara yanaşmayacağını ve saldırgana boyun eğmeyeceğini de söyledi.

.

CD Project Red Hacklendi: Korsan, 48 Saat Verdi!

.

Oyun geliştiricisi, ele geçirilen veriler arasında oyuncuların ve CDPR hizmetlerini kullanan kişilerin verileri olmadığını belirtti. Ancak bu konuda araştırmaların sürdüğünü de belirten firma, kesin bir açıklama da yapmadı.

.

Siber korsanın açıklamaları da CDPR‘nin sosyal medya paylaşımında yer aldı. Korsan, Witcher 3’ün henüz yayımlanmamış versiyonu ve kurum içi birçok bilginin, kendisiyle iletişime geçilmezse halka açılacağını belirtti. Korsanın kendisiyle iletişime geçilmesi için tanıdığı süre ise 48 saat oldu. Ancak CDPR’nin açıklamasına göre korsanla iletişime geçmek gibi bir durum söz konusu bile değil.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *