Teknoloji Haberleri

Honda Türkiye’den Siber Saldırı İçin Açıklama Yapıldı!

Honda Motor, otomobil ve motosiklet fabrikalarındaki üretimi durdurdu. Siber saldırı ile karşı karşıya kalan Honda, birçok ülkedeki faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Bu ülkelere Türkiye de dahil oldu. Honda Türkiye üretimi durdurma kararının ardından şirket cephesinden resmi bir açıklama da geldi.

.

 honda

.

Honda Türkiye Üretimi Durdurma Kararı Aldı

.

Yaşanan siber saldırı nedeniyle Honda Motor cephesinde birçok fabrikada üretim durmuştu. Honda Türkiye de üretimi durdurmaya ilişkin kararın 8 Haziran’da alındığını ancak 9 Haziran itibariyle üretimin yeniden normal kapasitede planlı olarak başladığını resmi olarak açıkladı.

.

Honda Türkiye tarafından gelen basın açıklaması şu şekilde:

.

“Honda Motor Co tarafından siber saldırıya ilişkin yapılan açıklama sonrasında medyaya yansıyan haberler üzerine Honda Türkiye olarak da bir bilgilendirme yapma ihtiyacımız doğmuştur.

.

honda

.

Honda Türkiye, global operasyonlarda siber tehdit tespit edildikten sonra diğer ülkelerde olduğu gibi tüm operasyonlarını tedbir amacı ile durdurmuştur. Yalnızca 08 Haziran 2020 tarihinde tedbiren durdurulan üretim, bugün (09 Haziran 2020) yeniden normal kapasitede planlı olarak başlamıştır. Honda Türkiye’de üretim şu an 2 vardiya olarak devam etmektedir.”

.

Honda, pazartesi günü gerçekleştirilen siber saldırı nedeniyle kalite kontrol sistemlerinin zarar görüp görmediğinden emin olmak için bazı fabrikalarda üretimini durdurmuştu.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: