Huawei Parmak İzi Konusunda Büyük Adım Atıyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei Parmak İzi Konusunda Büyük Adım Atıyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Parmak İzi Konusunda Büyük Adım Atıyor!

Önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huaweiparmak izi teknolojisi için yeni bir çalışma içine girdi. Ekrana gömülü parmak izi okuyucusuna sahip olan modellerin kullanımı artmışken, firma bu alanda iyileştirmeler yapmayı planlıyor.

.

Ortaya çıkan bazı haberlere göre firma, kullanıcıların deneyimini iyileştirecek bir parmak izi okuyucu teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bunun sayesinde kullanıcıların ekranda belli bir bölgeye bağlı kalmasının sebebi olmayacak.

.Huawei Parmak İzi Konusunda Büyük Adım Atıyor!

Huawei parmak izi için iddialı!

.

Ekrana gömülü parmak izi teknolojisi kullanıcıların büyük bölümü tarafından beğenilmiş ve model satın alımlarında bir kriter haline gelmişti. Şimdi Huawei tarafından geliştirilen sistem bu teknolojiyi baştan aşağıya değiştirecek. Çünkü modellerde yer alan ekranın alt tarafında yer alan parmak izi okuyucu bölmesi, ekranın her yerine yayılacak.

.

Böylelikle de Huawei modellerinde yer alan parmak izi okuyucu, ekranın her yerinden kullanıcının parmağını okuyabilecek. Böylelikle kullanıcıların telefonlarının kilidi alt kısımdan değil, ekran üzerinde dilediği her yerden açabilecek.

huawei parmak izi

Bu teknolojinin ilk olarak Çin, Avrupa, ABD, Güney Kore ve Hindistan piyasasına sunulacağı belirtiliyor. Ayrıca bazı uygulamalara getirilen parmak izi kilidinin de uygulamanın üstüne dokunularak açılabileceği belirtiliyor.

.

Ek olarak ekranda yer alan parmak izi sensörlerinin istenildiği şekilde ayarlanabildiği belirtildi. Bunun sayesinde de kullanıcılar kullanmadığı alandaki sensörlerin çalışmasını durdurabilecek.

.

Bu teknoloji daha önce de konsept olarak Vivo Apex 2019 modelinde kendisini göstermişti. Ancak Huawei, bütün kullanıcılara bu özelliği kazandırmak için çalışıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: