Apple’dan,Microsoft xCloud Açıklaması Geldi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple’dan,Microsoft xCloud Açıklaması Geldi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’dan,Microsoft xCloud Açıklaması Geldi!

Önde gelen teknoloji firmaları Apple ve Microsoft, xCloud nedeniyle gündem olmuştu. Mobil cihazlar üzerinden uzaktaki sunucuya bağlanarak oyun oynama hizmetini sunan xCloud, App Store için kendine yer bulamamıştı.

.

Konu hakkında bazı haber kaynaklarına açıklama yapan Apple, hem Microsoft hem de Google tarafından geliştirilen oyun servislerinin neden mağazada yer almadığını açıkladı. Ancak bu açıklama beraberinde farklı soruları akıllara getirdi.

.

Apple, Microsoft xCloud hakkında açıklama yaptı.

Oyun servisleri için bulut tabanlı sistemler yaygınlaşmaya devam ediyor. Google Stadia, NVIDIA GeForce Now ve sonrasında Microsoft xCloud kendisinden bahsettirmiş durumda. Ancak Apple cihazları üzerinden bu servisleri kullanmak mümkün değil. Çünkü Apple, Stadia ve xCloud için ret kararı verdi. Kararın gerekçesi olarak da kullanıcıların bu servisleri ön inceleme yapamadığı, deneyemediği belirtildi.

.

Apple,Microsoft xCloud açıklamasında, App Store’un kullanıcılar ve geliştiriciler için öneminden bahsedildi. Uygulamaların kullanıcılara çok iyi deneyim sunduğu belirtilirken, uygulamaların ilk izlenimi için kullanıcıların denemesi gerektiğinden bahsedildi. Ancak bu iki sistemin bu şartlarda bulunmadığı, bu nedenle de gereken şartları taşımadığı belirlendi.

apple microsoft xcloud

Ancak bu sebebin sunulmasından sonra akla farklı uygulamalar da geldi. App Store’da yer alan Spotify ve Netflix gibi uygulamalar da kullanıcılara ön kullanım sunmuyor. Kullanıcıların bu uygulamaları kullanmak için abone hizmeti başlatması gerekiyor. Bu durumda Stadia ve xCloud için verilen kararın sorgulanmaya başlandığı kaynaklarda belirtiliyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: