Huawei, Tedarikçilere Bu Yıl Yalnızca 70 İla 80 Milyon Akıllı Telefon Satmayı Beklediğini Söyledi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei, Tedarikçilere Bu Yıl Yalnızca 70 İla 80 Milyon Akıllı Telefon Satmayı Beklediğini Söyledi

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

HUAWEI

Bir noktada Samsung’u dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olarak geçmeye yaklaştıktan sonra Huawei şimdi yeni bir gerçekle uzlaşıyor. Azalan çip arzıyla ve ABD-Çin ticari ilişkilerinin iyileşeceğine dair hiçbir işaretin olmamasıyla, bu yıl çok sayıda akıllı telefon satamayacak.

.

ABD yaptırımları 2020 boyunca akıllı telefonlarının küresel satışlarında önemli bir düşüşe neden olduğu için Huawei bir kaya ve zor bir yer arasında sıkışmış durumda. Aslında, Çinli şirketin finansal etkiyi yönetmesi o kadar zor hale geldi ki, sadece elden çıkarmakla kalmadı popüler alt markalarından birinde, ancak şimdi sonbaharı yumuşatmak için domuz çiftçiliğine yöneliyor.

.

Huawei, Tedarikçilere Bu Yıl Yalnızca 70 İla 80 Milyon Akıllı Telefon Satmayı Beklediğini Söyledi

.

Ancak şirket, Asya ve Avrupa pazarlarında hala gelişen akıllı telefon işinden vazgeçmiyor. Nikkei’nin bir raporuna göre Huawei, tedarikçilerine bu yıl yüzde 60 daha az telefon satmayı beklediğini söyledi ve siparişlerini bu beklentiyi yansıtacak şekilde ayarladı.

.

Huawei tarafından bazı tedarikçilere satış hedefinin 2021 için 70 ila 80 milyon akıllı telefon olduğu söylendi. Bunu şirketin 2020’de gönderdiği 189 milyon telefonla ve 2019’da gönderdiği 240 milyon adetle karşılaştırın ve açıkça görebilirsiniz. Huawei’nin ABD-Çin ticaret savaşının başlangıcındaki iyimserliği, yeni bir gerçeklik karşısında kayboluyor.

.

Huawei, Tedarikçilere Bu Yıl Yalnızca 70 İla 80 Milyon Akıllı Telefon Satmayı Beklediğini Söyledi

.

Ayrıca, Huawei’nin kalan derinliklerine kazmak zorunda kalacak stoklarını hala TSMC dökümhane erişimi vardı ne zaman inşa ettiği fiş. Bunun, şirketi bu yıl boyunca alması öngörülüyor, ancak ABD yaptırımları nedeniyle artık 5G modemleri ithal edemediği için şirketin telefonlarının çoğunu 4G bağlantısıyla sınırlayacak.

.

Bu arada Huawei, Biden yönetiminin bu yaptırımlardan bazılarını geri alacağını ve AI ve bulut hizmetleri yelpazesini genişletirken Huawei Mobil Hizmetlerine yatırım yapmaya devam edeceğini umuyor. Bu ayın başlarında, Huawei CEO’su Ren Zhengfei söyledi: şirketi sadece başkalarına üretim ruhsatı olmayan, bizim 5G teknolojilerinin tüm transfer” açık olduğunu Taiyuan Akıllı Maden Yenilik Lab açılışı sırasında. Bu, tüm kaynak programlar ve kaynak kodu içerir donanım tasarımı sırlarının yanı sıra teknik bilgi ve yonga tasarımı da. “

.

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Birleşik Krallık ve Avrupa’daki bazı ülkeler, güvenlik endişeleri nedeniyle Huawei’nin ağ ekipmanını altyapılarından aktif olarak kaldırıyorlar, bu nedenle şirketin temel teknolojiyi mikroskop altında inceleme önerisini dikkate alıp almayacakları bile net değil. Öte yandan, Android 10’un bir karbon kopyasını yapmak muhtemelen daha fazla yaptırım getirecek ve Qualcomm, Huawei’nin kademeli düşüşünün bıraktığı pazar boşluğunu doldurmaktan çok mutlu.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: