Huawei Ve Android Güncellemeleri İçin Açıklama Yaptı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei Ve Android Güncellemeleri İçin Açıklama Yaptı!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Ve Android Güncellemeleri İçin Açıklama Yaptı!

ABD tarafından Huawei’ye uygulanan yaptırımlar sonucu, Mayıs 2019 tarihinden itibaren şirket Google Servisleri’ni kullanamıyordu. Geçtiğimiz günlerde de firmanın, Android işletim sistemi için aldığı geçici lisansın süresi doldu. Bu durum güncellemeler hakkında bazı soru işaretleri yaratmıştı ancak Huawei, Android güncellemeleri hakkında açıklama yaptı.

Huawei: Güncellemeler Devam Edecek!

Şirketin Android işletim sistemi için geçici lisansının sona ermesiyle birlikte ilk akıllara gelen, mevcut kullanıcıların yazılım ve güvenlik güncellemelerini alıp alamayacağı oldu. Huawei ise Twitter üzerinden bu durumu paylaşan bir kişiye yanıt verdi.

Mevcut cihazlar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Güvenlik ve yazılım güncellemelerini her zaman olduğu gibi cihazlarımızda paylaşmaya devam edeceğiz. İfadesini kullandı

huawei

13 Ağustos‘ta biten geçici lisans sonrasında ortaya çıkan, Huawei cihazların artık yazılım ve güvenlik güncellemeleri almayacağı ihtimali son buldu. Huawei, “Android güncellemeleri devam edecek” dedi. Daha önce piyasaya sürülen telefonlar bu durumdan etkilenmeyecek ve güncellemeler gelmeyi sürdürecek.

huawei

Ancak bu durumun diğer tarafı olan Google, konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı ve sessizliğini koruyor. Huawei’nin geçici lisansının ise süresinin uzatılmayacağı da ABD Ticaret Bakanlığı tarafından daha önce duyuruldu. Diğer yandan şirketin Android işletim sistemli son telefonunun Mate 40 serisi olacağı daha önce resmi ağızdan duyurulurken, Harmony OS işletim sisteminin de bu yıl içerisinde tüketici karşısına çıkması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: