«
Virüs

Her ülke ihtiyaç sahibi öğrenciler için ekonomisine göre destekler sunuyor. İngiltere hükümeti de yaklaşık 800 bin kadar dizüstü bilgisayar ve tableti ihtiyaç sahibi öğrencilerine dağıttı. Kısa süre önce ücretsiz dağıtılan bu cihazlarda Rusya merkezli sunuculara bağlı virüslerin bulaştığı ortaya çıktı. Şu ana kadar 800 bin öğrenciye ulaşan bu cihazların kötü amaçlı yazılım içermesi oldukça talihsiz bir durum olarak kayıtlara geçiyor. İngiliz hükümeti hemen harekete geçtiğini duyurdu.

.

Virüs

.

Virüs Dağıtılan Bilgisayarlarda

Ortaya Çıkıyor

.

BBC tarafından aktarılan habere göre bilgisayarlardaki ilk açığı öğretmenler fark etmiş. Bradford okuluna gönderilen cihazlarda bulunan şüpheli dosyaların varlığını internet üzerinden forumlarda paylaşan öğretmenler, İngiltere’deki Eğitim Bakanlığı’nın(DfE) harekete geçmesine sebep oldu.

.

Konu hakkında araştırmanın acilen başlatıldığını bildiren haberde, Rusya’daki sunucularla bağlantılı olduğu saptanan kötü amaçlı yazılımın öğrencilere verilen laptop ve tabletlerdeki verileri toplanmış olabileceği söylentiler arasında bulunuyor.

.

Virüs

.

Bir yetkiliye göre konu fark edildiği gibi hemen çözüm yolları üzerine odaklanıldı. DfE yetkilileri söz konusu açığın olduğu öğrencilerle iletişime geçiyor. Şu an için çok az sayıda bilgisayarda bu yazılımsal açığın olduğunu belirten yetkililer, duruma kısa sürede müdahale ettiklerini söylüyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *