«
INSTAGRAM

Popüler sosyal medya ağı Instagram, uzun yıllardır var olan bir özelliğini kaldırıyor. Kullanımına son verilmesi düşünülen özellikte şirket, yeni bir testin parçası olarak bazı kullanıcılar için “Haber Akışı“ndaki yayınları “Hikayeler” ile yeniden paylaşma seçeneğini sonlandırmayı düşünüyor.

.

Instagram, Bir Özelliğine Son Vermeyi Düşünüyor!

.

Instagram, Kullanıcı Deneyimini İyileştirme Çalışmalarına Devam Ediyor

.

Social Media Today” tarafından bildirildiğine göre, Instagram kullanıcıları bir fotoğraf veya videoyu “Haber Akışı”ndan “Hikayelere” yeniden paylaşma seçeneğini devre dışı bırakan güncelleme ile ilgili bildirimler almaya başladı.

.

Sosyal medya ağı, her bir özelliğin farklı bir amaç taşıdığını ve bazı kişilerin özet akışındaki aynı içeriği yeniden görmekten hoşlanmadığını belirtiyor.

.

Instagram, Bir Özelliğine Son Vermeyi Düşünüyor!

.

Ek olarak bu teste katılmak üzere seçilen kullanıcıların, uygulamanın üst kısmında, Topluluğumuzdan Hikayelerde daha az gönderi görmek istediklerini duyuyoruz. Bu test sırasında “Hikayenize” “Haber Akışı” gönderisi ekleyemezsiniz.” şeklinde mesaj aldığı belirtiliyor.

.

Ayrıca Instagram konuyla alakalı paylaşılan raporda, testlerin “seçilmiş birkaç bölgede yapıldığını söylerken, bu aşamada bu değişikliği daha geniş bir şekilde yayma planı yok” ifadeleri kullanılıyor.

.

Aynı zamanda Instagram’ın, hangi bölgelerde hangi kullanıcıların yeniden paylaşım seçeneğine erişimini kaybedeceğini nasıl belirlediği ise bilinmeyenler arasında.

.

Son olarak bu test ile ilgili sosyal medya ağının, içerik oluşturuculara TikTok videolarını doğrudan, TikTok rakibi olan Reels’da yeniden yayınlamalarını tavsiye ettiği paylaşılıyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *