«
IG_Stories_Drafts2

Instagram, özelliğin Mart ayında geri geleceğini duyurdu ve artık tüm kullanıcılar Instagram Hikayelerini uygulama içinde taslak olarak kaydetme seçeneğine sahip.

Twitter’da @WFBrother kullanıcısı tarafından yayınlanan (ve Matt Navarra tarafından paylaşılan ) bu dizide görebileceğiniz gibi, işlem ortasında Hikayeler oluşturucusundan çıkmak için gittiğinizde seçenek etkinleştirilir. Bir Hikaye taslağını kaydetmeyi seçtiğinizde, yeni bir uyarı, Hikayeler taslaklarının, onları kaydettikten bir hafta sonra silindiğini size bildirir. Böylece sizi sonsuza kadar orada beklemeyecekler, ancak bu seçenek size daha kapsamlı, hazırlanmış kompozisyonları bir araya getirmek için ek bir alan sağlıyor ve daha sonra hedef kitleniz için en iyi zamanda paylaşabilirsiniz.

Bu özellik, en uygun zamanlarda gönderi yapmak isteyen sosyal medya yöneticileri için özellikle kullanışlı olabilir – ancak bir süredir hikayeleri farklı şekillerde kaydedip paylaşabildiğinizi de belirtmekte fayda var.

Şimdiye kadar, tüm kullanıcılar Hikayelerini cihazlarına indirerek veya bazı üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla kaydedebildiler . Ancak bu araçlar IG’ye özgü değildir ve genellikle oluşturma akışınızda o kadar uygun değildir. Taslaklarınızı uygulama içinde bulundurarak, taslak oluşturma sürecinizde Instagram’ın tam özellik setinden faydalanabilir ve hareket halindeyken posta yoluyla gönderebilirsiniz. uygulama.

INSTAGRAM

Instagram’dan Hikayeler taslakları hakkında daha fazla bilgi istedik ve şu açıklamayı yaptı:

“Instagram Stories taslakları artık küresel olarak herkes tarafından kullanılabilir. Hikaye taslakları kaybolmadan önce yedi gün boyunca saklanacak.”

Bu nedenle, Hikaye oluşturma akışınızı yönetmenin ve etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için en uygun zamanlarda yayınlamanın başka bir yolu. Büyük bir değişim olmayabilir, ancak uygulamayı en iyi şekilde kullanmak isteyen Instagram yöneticileri için oldukça alakalı olabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *