«
indir (10)

Epic Game’in dev Apple ve Google’a karşı savaşı, şirket hem Birleşik Krallık Rekabet Temyiz Mahkemesine (CTA) hem de ikisinin Birleşik Krallık rekabet yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek şikayette bulunmasıyla uluslararası hale geldi. 

Öte yandan Apple ve Google, Epic Games’in ödeme sistemlerini atlamaya çalıştığını ve böylece Hizmet Şartları’nı bozduğunu iddia etti.

Epic Games İngiltere'de Apple ve Google'a Dava Açtı !

Şirketler arasındaki anlaşmazlığın tarihi Ağustos 2020’ye kadar uzanıyor. Uygulama içi işlemlerde Google ve Apple’a verilen% 30 komisyonu aşmak için Epic Games, oyuncuların doğrudan web sitelerinden satın alabilecekleri ayrı bir sanal para biriminin ödeme sistemini ekledi . Hem Apple hem de Google, Epic Games uygulamasını uygulama mağazalarından kaldırarak misilleme yaptı.

Epic Games İngiltere'de Apple ve Google'a Dava Açtı !

Şikayetinde Epic Games, Apple ve Google’ı akıllı telefonlarda yüklü işletim sistemleri üzerindeki hakimiyetlerini kötüye kullanmakla suçluyor. Google’ın, İngiltere’deki tüm Android cihazlara Google Play’in önceden yüklenmesini önlemesini talep ederken, Apple şikayeti Epic Games Store’u İngiltere’deki Apple cihazlarına indirme kısıtlamasının kaldırılmasını talep etti. 

Bu şikayetten ne çıkacağını öğrenmek için 21 Ocak’a kadar beklememiz gerekecek. 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *