«
INTEL

Bilgisayar endüstrisinin Apple’ın yeni M1 çiplerine şimdiye kadar tepkisizdi. Apple’ın ARM tabanlı yongalarından etkileyici performans ve pil ömrü açısından olumlu sonuçlarından sonra Intel, yayınladığı inceleme ile Apple’ın yeni M1 MacBook’ları için ilk resmi açıklamasını yaptı.

.

.

11. Nesil Intel İşlemciler Apple M1’i Geçmiş Durumda

.

Intel, yeni bir karşılaştırma paylaşarak Adobe Premiere Pro dışa aktarmaları ve hem Photoshop hem de Lightroom Classic’teki görevler arasındaki farkları ortaya çıkardı. Intel’in 11. Nesil işlemcileri, tüm görevlerde Apple’ın M1 işlemcisini geçti.

.

Intel ayrıca çoğu oyunun macOS’ta bulunmadığını belirtmek için her iki yongada da oyun oynamayı test etti. Test edilen oyunlardan Shadow of the Tomb Raider , Hitman ve Borderlands 3, M1’de daha yüksek ortalama kare hızlarında oynanıyor.

.

.

Gerçekleştirilen testlerin çoğu endüstri standardı ölçütler değil çünkü Intel, özellikle pil ömrü testleri için bir MacBook Air ile MacBook Pro için donanım ivmelendirme teknolojisi ile test etti. Ayrıca, MacBook Pro pil ömrünün MacBook Air ve benzeri Windows dizüstü bilgisayarlardan daha üstün olduğu görüldü, ancak MacBook Air, Intel işlemcili PC’leri sadece 6 dakika fark ile geçti.

.

Intel ayrıca PC’lerin daha fazla seçenek, daha iyi çevre birimi uyumluluğu ve çoklu monitör desteği sunduğunu savunuyor. Özellikle M1 işlemcili MacBook Pro ve Air’in yalnızca tek bir harici ekranı desteklediğini düşündüğünüzde fark açıkça ortaya çıkıyor.

.

Intel açıkça Apple’ın ilk yongalarından endişe duyduğu söyleniyor ve şirketin karşılaştırmalı testler yerine kendi işlemcileriyle yanıt vermesi bekleniyor. Intel’in yeni CEO’su Pat Gelsinger’ın, önümüzdeki yıllarda Apple’ın M1 çipleriyle savaşmaya hazır olduğu ve Intel’in gelecekte Apple’ı geçmesi gerektiğini yakın çevresiyle paylaştığı söylentiler arasında.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *