«
apple-logo-100320-e1583816633534

Birkaç yıl önce, hemen hemen her pazar analisti ve teknoloji haber sitesi, büyük telefonlarla dolu bir tüketici pazarında artık yeri olmayan tabletlerin ölümü mantrasını tekrarladı. Bugün, tabletler, küresel bilgisayar pazarının en güçlü rakiplerinden biri haline geldi ve bu pazarın yıllarca zayıfladıktan sonra büyümesini sürdürmesine yardımcı oldu. Elbette, pandemi kısmen buna teşekkür etmek içindir, ancak biraz daha ilginç olan, Apple’ın tabletlerinin de orada nasıl önemli bir rol oynadığıdır.

Muhtemelen derneğe itiraz edecek olsa da, Apple’ın Mac’leri, satış ve pazar büyümesi araştırması söz konusu olduğunda her zaman diğer PC’lerle birlikte toplandı. Bununla birlikte, son çeyreklerdeki ilginç eğilim, Apple’ın iPad’leri ve Samsung’un Android tabletleri de dahil olmak üzere tabletlerin de yavaş yavaş bu grubun bir parçası haline gelmesidir. Bu, Apple’ın iPad’lerini, özellikle de iPad Profesyonellerini, geçmişte oldukları tüketim cihazları yerine gelecek nesil bilgisayarlar olarak gösterme çabasının bir kanıtı.

iPad'ler ve Chromebook'lar 2020'de bilgisayar pazarının büyümesine öncülük etti

Tablet pazarı, 2020’nin 4. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre% 54, 2019 ile 2020 arasındaki toplamlar karşılaştırıldığında ise% 28’lik bir büyüme yaşadı. Apple, şaşırtıcı olmayan bir şekilde,% 40’a yakın turta. Uzak bir saniye olan Samsung, neredeyse% 20’ye ulaşarak, onu satışları geçen yılın dördüncü çeyreğinde tatil artışı yaşayan Amazon izliyor.

Ancak daha da etkileyici olanı, 2020’nin son çeyreği ile 2019’u karşılaştırırken sevkiyatlarda% 287’lik bir artış yaşayan Chromebook’ların büyüme hamlesi. Lenovo, genel olarak küresel PC pazarının liderliğini sürdürürken, HP, 2020’nin en iyi Chromebook üreticisi .

iPad'ler ve Chromebook'lar 2020'de bilgisayar pazarının büyümesine öncülük etti

Canalys, geçen yıl yaşam tarzlarında, işte ve eğitimde meydana gelen bir değişikliğin yol açtığı pazar trendlerinde bir değişiklik olarak Chromebook’ların yükselişini ve tabletlerin yeniden dirilişini açıklıyor . Tabletlerin sunduğu daha erişilebilir bilgi işlem cihazlarının yanı sıra Chromebook’lar gibi daha ekonomik eğitim bilgisayarlarına artan bir ihtiyaç var. Pazar analisti bu eğilimin yakın zamanda değişmesini beklemiyor ve aslında Microsoft’un Windows 10X Chrome OS rakibi de dahil olmak üzere daha da çıkarılabilir tabletlerin piyasaya sürüldüğünü görebilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *