«
IOS

Apple’ın pek çok iPhone kullanıcısı için sunduğu iOS 14 güncellemesi sorunlarla birlikte geldi. Geçen eylül ayından beri binlerce iPhone kullanıcısı iOS 14 ile türlü türlü sorunlar yaşadıklarını forumlardan dile getiriyor. Sizler için aralık ayının başlarında bir haber derlemesi yapmış yaşanan sorunları aktarmıştık ancak bu sorunlar yeni güncellemeler gelmesine rağmen düzeltilmedi. iOS 14 sorunu hakkında şu anda Apple’ın resmi tartışma sayfasında sayfalarca yorum bulunuyor.

.

iPhone’un iOS 14 Sorunu

.

iOS 14 Sorunu ve Muhtemel Çözümleri

.

iPhone 12 hakkında yaşanan bazı sorunları iOS 14’ün sonraki sürümlerinde çözen Apple, bazı önemli sorunlara halen çözüm bulabilmiş değil. iPhone 11 başta olmak üzere iOS 14 güncellemesini alan pek çok iPhone modelinde bildirim almadığını söyleyen kullanıcılar bulunuyor.

.

Her kullanıcının sorun yaşamadığı ancak binlerce iPhone kullanıcısının yaşadığı bu sorun şu anda Apple’ın resmi tartışma sayfasında gündem konusu olmuş durumda. Kullanıcılar iMessage ve bazı yerleşik Apple uygulamalarında bildirim almadıklarını yazıyor. Bazı kullanıcılar ise hata bildirimleri alıyor ya da mesaj gelse bile bildirimi gecikmeli olarak görüyor.

.

iPhone’un iOS 14 Sorunu

.

Eylül ayından beri yaklaşık 8 bin 300 kişinin benzer iOS 14 sorunları yaşadığı bildiriliyor. Apple’ın güncellemeler ile çözemediği bu soruna bazı kullanıcılar kendilerince çözümler sunuyor. Bu çözümlerden bazıları iOS 14 güncellemesini kaldırmak ve iTunes üzerinden yüklemek oluyor. Bu hamlenin sorunu çözdüğü aktarılıyor. Yine bazı kullanıcılar Bluetooth’u kapattığı takdirde bildirimleri aldıklarını söylüyor.

.

Yine bazı kullanıcılar Wi-Fi kopma sorunu yaşadığını söylüyor. Sorunlar sayfasındaki bir iPhone kullanıcısı ise iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte sessiz bildirim özelliğinin geldiğini belirtiyor. Bu özelliğin tek tek uygulamalardan kaldırılması gerektiğini ve bu şekilde bildirimleri almanın mümkün olduğunu söylüyor.

.

Bir başka kullanıcı iPhone 8 Plus‘ında aynı sorunu yaşadığını söylüyor. Kullanıcının yaşadığı sorunda telefonun kilidi açıldığında mesaj bildirimi aldığını ancak telefonun ekranını kilitlediğinde mesajın kilit ekranında sessizce göründüğünü söylüyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcı aslında iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte gelen sessiz bildirim sorunundan rahatsız gibi duruyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *