ISS'ye takılı SpaceX Crew Dragon kapsülü yanlış alarmlar veriyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

ISS’ye takılı SpaceX Crew Dragon kapsülü yanlış alarmlar veriyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ISS'ye takılı SpaceX Crew Dragon kapsülü yanlış alarmlar veriyor

Şu anda, Resilience adlı bir SpaceX Crewcut Dragon kapsülü ISS’ye yerleştirilmiştir. Kapsül, geçtiğimiz Kasım ayında fırlatıldığından beri uzay istasyonuna yerleştirildi. Son zamanlarda, kapsülle ilgili bir sorun yanlışlıkla bazı alarmları çaldı ve uzay istasyonundaki mürettebata muhtemelen oldukça korkutucu bir deneyim yaşattı.

Raporlara göre, bir kapsül hatası nedeniyle Yangın, Hızlı Depresyon ve diğer hatalı mesajlar için yanlış acil durum mesajları verildi . ISS mürettebatının yangına tepki verdiği ve hızlı bir şekilde çöktüğü, ancak kararlı okumalar onaylandıktan sonra geri çekildiği bildirildi. Raporlar, şüphenin ardından hem kapsülün hem de uzay istasyonunun sağlıklı olduğunu gösterdi.

ISS'ye takılı SpaceX Crew Dragon kapsülü yanlış alarmlar veriyor

ISS mürettebatının, hatalı uyarı mesajlarına neden olan sorunun, bir işlemcinin sıfırlanmasına neden olan Crew Dragon güç birimlerinden birinde “Tek Olay Kaybı” olduğunu söylediği bildirildi. İşlemci sıfırlandığında, ISS’nin acil durumlar ve nominal olmayan göstergelerin bir koleksiyonu olarak yorumladığı verileri verir. “

Resilience, Kasım 2020’de gerçekleşen SpaceX Crew-1 uçuşunda ISS mürettebat üyelerini uzay istasyonuna taşıyan kapsüldür. Bu uçuş, Amerika’nın astronotlarını uzaya ve Amerikan’dan ISS’ye ilk kez yerleştirebildiği için dikkate değerdi. 2011’de uzay mekiği emekli olduğundan beri toprak.

SpaceX

Resilience’ın ISS’deki görevinden önce, Endeavour adlı başka bir Crew Dragon kapsülü Mayıs 2020’de uzay istasyonuna yanaşmıştı. Şimdiye kadar ne SpaceX ne de NASA hatalı hata mesajlarıyla ilgili resmi yorumlarda bulunmadı. SpaceX, hataları kabul etmekten ve ne olduğunu açıklamaktan asla korkmadı. Umarım SpaceX yakında bu konuya ışık tutacaktır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: