Instagram ”Maske Tak” Uyarısı İle Gündeme Oturdu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Instagram ”Maske Tak” Uyarısı İle Gündeme Oturdu!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram

Corona virüsü etrafımızı sarmışken, insanların büyük bir çoğunluğu hala maske takma alışkanlığını kazanamamış durumda. Hal böyle olunca sosyal medya devi Facebook yeni bir karar aldı. Facebook’un başı bu aralar boykot olayları sebebiyle dertte olsa da sosyal medya devi, Instagram ve Facebook uygulamalarında kullanıcıları için ”maske tak” uyarısını ekliyor. 

.

Instagram’a “Maske Tak” Uyarısı Geliyor!

.

Corona virüsü salgını için hala net bir tedavi yöntemi bulunamamışken, sosyal medya kullanımlarının artış gösterdiği şu günlerde şirketlerden peş peşe hamleler gelmeye devam ediyor.

.

Instagram

.

Facebook yeni aldığı karar kapsamında sunduğu güncelleme ile hem Facebook hem de Instagram için ”maske tak” uyarısı içeren bir özellik ekledi. Şu an için ABD’deki kullanıcılar için sunulan bu özelliğin, ilerleyen günlerde diğer ülkeler için de gelmesi bekleniyor.

.

Bildiğiniz gibi vaka sayısıyla dünyadaki en çok ölümün yaşandığı ülke olan ABD için bu uyarının ilk yayımlandığı ülke olması tesadüf değil. Sosyal medyayı aktif kullanan insanların en azından maske takmaya özen göstermesi adına yapılan bu güncelleme, yalnızca yapılan uyarıyı da içermiyor.

.

Facebook ve Instagram üzerinden gelen uyarı ile birlikte kullanıcılar salgına ilişkin güncel ve doğru bilgilere de ulaşabilecek. Maske tak uyarısına tıklayan kullanıcılar COVID-19 Bilgi Merkezi’ne yönlendirilmiş olacak ve konu hakkında bilgilenmesi sağlanacak.

.

Instagram

.

Kullanıcıların güncel verilere kolaylıkla ulaşmasını sağlamak adına atılan bu adım, Türkiye için sunulur mu henüz bilinmiyor ancak birkaç ay önce  Facebook COVID-19 Bilgi Merkezi Türkçe’ye çevrilmişti.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: